Do Zbrojovky přichází Jan Moravec

Do Zbrojovky přichází Jan Moravec

B r n o – Zbrojovka vítá další letní posilu! Z Karviné přichází zkušený třiatřicetiletý záložník či obránce Jan Moravec. Odchovanec Bohemians má na kontě 230 ligových startů, v Brně by měl působit v následujících dvou sezónách.

K týmu se Moravec připojí zítra, kromě dvou tréninků jej čeká ještě zdravotní prohlídka.

„Brno je hezké město, druhé největší v republice. A Zbrojovka je pojem, takže když se ozvala, neváhal jsem. Moc se na novou výzvu těším, budu se snažit splatit klubu důvěru co nejlepšími výkony," hlásí Moravec, který v novém působišti narazí na řadu známých tváří.

"Bavil jsem se s Dreksičem, který mi vše vychválil. Kromě něj znám ještě Peťu Štepanovského a Honzu Sedláka, ten byl v Karviné v postupové sezóně. A samozřejmě Eisiho, se kterým jsem se v kabině minul. Dreksič mi říkal, že budu asi nejzkušenější. Co se týče postu, poslední dobou jsem hrál na kraji obrany, předtím na křídle. Ale kromě gólmana jsem vystřídal snad už všechny posty,“ usmíval se Moravec.

„Honza odpovídá tomu, co jsme při posílení preferovali. Je to zkušený ligový hráč, rychlostní typ, využitelný na více pozicích. Znám ho ještě z Bohemky a vím, že i charakterově je to dobrý kluk. Jsme rádi, že se vše povedlo dotáhnout,“ uvedl k transferu sportovní manažer Tomáš Požár.

Na velký rozhovor a video z nového působiště se můžete těšit během zítřka.

Profil Jana Moravce


Rodák z Rohozné na Svitavsku se po fotbalových začátcích ve svém regionu propracoval do Bohemians. Ve dvaceti letech si odbyl debut proti Žižkovu, u Klokanů pak s výjimkou krátkého hostování na Kladně působil až do roku 2015.

V tomto roce zamířil do Karviné. Nejprve na hostování, to se poté proměnilo v přestup. S Karvinou postoupil do první ligy a pokračoval zde až do letošního roku. Ve třech klubech nastřádal Moravec dohromady 230 prvoligových utkání, v nichž osmkrát skóroval a na dvanáct branek přihrál. Tuto bilanci nyní bude chtít rozšířit ve Zbrojovce.

Tak ať se daří!

další články

VIDEO: Zbrojovka v neděli hostí Olomouc!
A-tým
17.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojovka v neděli hostí Olomouc!

B r n o - Po třech týdnech se Zbrojováci znovu představí na domácím trávníku. V neděli 20. září...
U15: Zbrojovka nastřílela Karviné osm branek
Mládež
16.09.2020 | Martin Lísal

U15: Zbrojovka nastřílela Karviné osm branek

B r n o - Starší žáci Zbrojovky (U15) dali rychle zapomenout na první bodovou ztrátu z víkendu. Ve...
Mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek, mrzelo Hlavicu po premiéře
A-tým
15.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek, mrzelo Hlavicu...

B r n o - Obránce Jan Hlavica si v neděli na hřišti Zlína mohl na seznamu profesních cílů...