Dnes to nebylo tak výbušné, hodnotil Kotal porážku v generálce. Se soustředěním je spokojen

Dnes to nebylo tak výbušné, hodnotil Kotal porážku v generálce. Se soustředěním je spokojen

L a r a - Až ve čtvrtém utkání poznali svěřenci trenéra Kotala v Turecku hořkost prohry, generálku s Levski Sofia rozhodl jediný gól. Brňané tak soustředění zakončili s bilancí jedné výhry, jedné prohry a dvou remíz při skóre 3:1.

Právě prostý pohled na skóre naznačuje, co Brňany v Turecku zlobilo a co je naopak trápilo. "Ukázalo se, že naší největší zbraní, pokud neproměníme vypracované šance, musí být kvalitní a pevná obrana. Bohužel to tak je. Až budeme dávat více gólů, můžeme si dovolit hrát v obraně víc riskantně, aktuálně ale branky nedáváme. Naše hra tak je postavená na dobré organizaci a rychlém protiútoku. Pak už je jen otázkou, zda se nám povede dát onen nesmírně důležitý první gól," zmínil Kotal, že mu mohla činit radost poměrně neprostupná defenziva.

Vpředu to ovšem bylo horší - proklamovaný cíl zlepšit útočnou fázi se tak prozatím nenaplnil. "Hledali jsme optimální složení. Někteří hráči trošičku zklamali, Michal Škoda zahrál velmi dobře jeden poločas s Razgradem, z jeho strany jsme čekali víc. U Lukáše Zoubeleho bylo vidět, že když bude zdravý a kondičně v pořádku, bude velkým přínosem. A samozřejmě Jakub Řezníček - vzpomeňme si na léto, kdy začínal po dlouhé pauze a nějaký čas mu to trvalo. Teď nehrál dva měsíce, takže bude opět potřebovat nějaký čas. Věřím, že se dá co nejrychleji do kupy. V ofenzivě pak čekají na svou příležitost další hráči - Brigant, Vávra, Přichystal..."

Samotný zápas se Sofií nabídl dva rozdílné poločasy. V tom prvním bylo lepší Brno, ve druhém soupeř. "Bylo to dáno složením sestavy, po změně stran jsme prostřídali a bylo znát, že tak kvalitní mužstvo, jakým Sofia byla, je v tu chvíli nad naše síly, byli jsme pod tlakem. Přesto jsme mohli realizovat nějaké akce a třeba srovnat, na druhou stranu i soupeř měl kromě penalty další šance, dvakrát šel sám na bránu. Celkově se dá říci, že naši kluci byli už trošku unavení, nebylo to tak výbušné, jako ve středu s Razgradem. Se soustředěním jako takovým ale jsme spíše spokojení," bilancoval Kotal.

V pondělí volno, v úterý trénink a hodnocení

Přesně za týden musí poskládat jedenáct jmen pro zahajovací sestavu úvodního jarního utkání. Přitom pro generálku vypadli pro nemoc dva hráči. "Pašek dnes místo pravého beka zastal, napravo s ním počítáme spolu s Hyčkou. Nalevo Keresteš, Lutonský. Otazník je ve středu pole, dnes nehrál Martin Chrien, jehož tah na branku nám trošku chyběl. Honza Malík střídá výborné okamžiky s těmi slabšími, v některých momentech jde do takového rizika, že ohrožuje naši branku. To všechno je o sbírání zkušeností, kdy si hráč postupně uvědomí míru únosného rizika. Honza může být dobrou posilou pro tým, umí vhodně doplnit útočnou fázi, dostat se až na hrot - ale důležité pro defenzivně konstruktivní záložníky je, aby nebyli nebezpeční pro vlastní branku," pokračoval v obšírném hodnocení kouč.

Příjemné starosti má trenér ohledně stoperských postů. "Jovanović hrál i dnes dobře, za svého pobytu na hřišti dosud neinkasoval. A co je důležitější, ani nechyboval. Je to samozřejmě jenom příprava, ale z ní musíme vycházet. Dvojice Košťál - Jovanović nám z toho vyšla zatím nejlépe," prozradil Kotal, který navíc na tento post může použít na podzim výtečného Petra Buchtu a mladého Jakuba Šurala. Ten na podzim hrával spíše na pravém beku. "Může hrát na obou postech. V Turecku se mi na stoperu také líbil. Celkem nedělá chyby, jeho vitalita je důležitá, je to mladý hráč a je to u něj také otázka zkušeností."

Brněnský tým se zítra vrací domů, po návratu jej čeká trénink a v pondělí volno. "V úterý pak máme vyjma tréninků, do kterých by se měli zapojit všichni dnešní marodi, vlastní hodnocení soustředění. Na něm zhodnotíme hráče, řekneme jim, jakou mají pozici. S vedením klubu dořešíme strategii ohledně mladších hráčů, kteří potřebují střádat zkušenosti," doplnil Kotal.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...