Debutant Vaněk děkoval divákům: Jsme šťastní, moc nám pomohli

Debutant Vaněk děkoval divákům: Jsme šťastní, moc nám pomohli

B r n o - Více než čtvrt roku nehrál soutěžní zápas, na jih Moravy se vrátil s ambicemi pomoci mateřskému klubu zpět do nejvyšší soutěže. Záložník Ondřej Vaněk vlétl do druholigového kolotoče v dresu Zbrojovky v pikantním derby proti Líšni. V něm předvedl spolehlivý výkon, odehrál celý duel a pomohl k zisku tří bodů.

Přímo do statistik se nezapsal, neboť fotbal druhé asistence nesleduje - oba góly ale nesly jeho rukopis. Před první trefou Vaněk vybídl k sólu a následné přihrávce Lukáše Kryštůfka, před druhým gólem zase našel Pavla Eismanna a ten následně přesným centrem nechal vyniknout střílejícího Mageru.

Ondro, jak vypadal zápas z tvého pohledu?
Jsem šťastný, že jsme vyhráli a máme tři body. Směrem dopředu jsme toho předvedli dost, nicméně v některých fázích jsme se nemohli opřít o kvalitní koncovku. Šli jsme několikrát sami a tohle musíme řešit.

Soupeř měl v utkání pasáže, kdy vás dokázal zatlačit, vy jste však předvedli v obraně kompaktní výkon.
Líšeň také měla svoje šance, jednou trefili břevno po rohu a dále nějaké závary. My jsme toho však měli více, já osobně jsem jednou mohl jít sám na branku, kdybych míč lépe zpracoval. Kdybychom dali dříve druhý gól, tak jsme se mohli uklidnit a třeba přidat i třetí. Zbytečně jsme soupeře nechali hrát, ale jejich přehrávání bylo jen optické.

Vraťme se zpět k tvé šanci z prvního poločasu. Co šlo udělat lépe?
Nečekal jsem, že se míč tolik sklouzne, protože hřiště bylo místy vlhké a místy suché. Nevěděl jsem, jak zprvu reagovat, ale míč jsem si možná mohl rovnou poslat do běhu a jít sám na branku. Těžko říct, asi to šlo předvídat lépe. Nakonec nám ten gól naštěstí nechybí, ale mohl nás uklidnit.

A jak ses celkově cítil na hřišti?
Tři nebo čtyři měsíce jsem nehrál soutěžní zápas. Je to něco úplně jiného než trénink a chvíli to bude trvat, než se do toho dostanu. Věřím, že tam nějaké dobré věci z mé strany byly a že to půjde nahoru.

Poznal jsi už během prvního zápasu, jaká je druhá nejvyšší soutěž?
Je hodně běhavá, hraje se nahoru dolů a většina týmů hraje dlouhé nakopávané balóny za obranu. My osobně musíme více držet balón. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům, že jich přišlo tolik, fandili nám a moc nám to pomohlo. Kdyby chodili v tomto počtu každý zápas, moc by nám to pomohlo a byli bychom šťastní.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!
A-tým
04.06.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích,...

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do...
VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)

B r n o - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostila Zbrojovka pražskou Duklu. I přes řadu šancí duel...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic
A-tým
03.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic

B r n o - Druholigový program pokračuje neúprosně dál. Zbrojovka má před sebou další utkání, ve...