David Pašek před Zlínem: Nečeká nás nic jednoduchého

David Pašek před Zlínem: Nečeká nás nic jednoduchého

B r n o - Pamětníci posledních prvoligových soubojů Zbrojovky a Zlína už v kádru Brňanů nejsou. Čtveřice hráčů ovšem zažila dvojici lítých bojů ve druhé lize - jedním z nich je i David Pašek.

Ten spolu s gólmanem Martinem Doležalem zasáhl do obou duelů, Milan Lutonský s Radkem Buchtou odehráli po jednom. "Už je to pár let, doma jsme hráli 0:0 a u nich tuším taky. Moc branek tedy nepadlo," usmívá se David Pašek při vzpomínce na zápasy v sezoně 2011/2012.

Jisté je jedno - defenziva Zlína bude stejně nepříjemná a tuhá, jako tehdy. "Týmy z druhé ligy to tak většinou mají, jsou dobře organizovaní. Zlín brání dobře a sílu má i vpředu, nečeká nás nic jednoduchého. Kromě Kuby Jugase osobně neznám ani nikoho, ale z přípravy samozřejmě víme, kdo je kdo, co čekat a na co si dát pozor. Měli jsme na to tři neděle a věřím, že jsme připraveni," hlásí Pašek.

Druhá liga? To byl křest ohněm

Přípravný zápas ve Znojmě z minulého pátku ovšem přílišnou vzpruhou nebyl. "Začátek byl hodně špatný, to by se stávat nemělo, zejména s druholigovým soupeřem. Snad jsme se z toho poučili a předvedeme lepší vstup do utkání a celkovou hru," doufá brněnský odchovanec, který už má na kontě třetí nejvyšší počet odehraných prvoligových zápasů v dresu Zbrojovky (74, před ním jsou pouze Schuster a Zavadil).

David začal své ligové starty sbírat ještě před sestupem. "Premiéru samozřejmě v paměti pořád mám, bylo to na Slavii a odehrál jsem poločas. Z toho týmu tu už není nikdo. Pamatuju si i první gól, v první i druhé lize," vzpomíná Pašek na trefy proti Spartě, respektive ve Varnsdorfu o rok předtím. "Druhá liga, to byl takový křest ohněm. Není to jednoduchá soutěž. Konec podzimu byl jedním z nejhorších období, které jsem tu zažil, ale pak jsme se zvedli, udělala se parta. Dařilo se nám, byli jsme nejlepším týmem jara a věřím, že kdyby nám podzim vyšel o trošičku líp, tak postoupíme přímo," vzpomíná Pašek na druholigovou anabázi.

Zbrojováci na hokeji

To už je ovšem minulost, nyní čeká Brňany třeskuté sousedské derby před parádní a hlučnou kulisou. Ještě předtím Zbrojováky čekal zápas Komety s Libercem. "Na hokej jsem hodně chodil ještě v první lize, teď už se tam tak často nedostanu. Výsledky ale sleduju pořád a věřím, že kluci premiéru zvládnou (Kometa nakonec zvítězila 5:2 - pozn. red.)

Pro některé borce byla návštěva DRFG Areny novinkou. "Ale určitě už alespoň slyšeli o tom, jak to v hale vypadá. Pokřiky se naučí, to půjde samo," usmál se Pašek.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...