Daniel Kosek zůstává ve Zbrojovce na hostování s opcí

Daniel Kosek zůstává ve Zbrojovce na hostování s opcí

B r n o - Daniel Kosek ze Slavie se minimálně pro nadcházející rok stává součástí Zbrojovky. Oba kluby finalizovaly podmínky transferu, dvacetiletý obránce přichází na roční hostování s opcí na případný přestup.

Kosek přišel do Zbrojovky na startu přípravy nejprve na týdenní zkoušku. Během ní trenéry přesvědčil a jeho působení bylo dnes definitivně dotaženo. V rámci přípravy Kosek naskočil do všech čtyř utkání, celkem odehrál 180 minut.

"Jsem rád, že se to povedlo takto dotáhnout, že mi Zbrojovka umožnila, abych tu mohl být, zlepšit se hráčsky i lidsky a poznat nové lidi. Od sezóny si slibuju hlavně nabrání zkušeností, rád bych se nadále zlepšoval a pomohl svým dílem Zbrojovce k postupu do nejvyšší soutěže, kam bezpochyby patří," řekl Kosek po podpisu. "Po příchodu jsem znal pár hráčů z reprezentace a Adama Fouska z Pardubic, hodně věcí bylo nových, ale strávil jsem tu prakticky celou přípravu a už jsem se stihl adaptovat. Věřím, že se nám společně bude dařit."

Kosek je odchovancem pardubické kopané, po přestupu do Slavie si zahrál i UEFA Youth League a v nejvyšší soutěži debutoval v červenci 2020 proti Liberci. Právě na severu Čech v uplynulé sezóně hostoval, okusil i atmosféru Evropské ligy. Jarní část pak strávil na hostování v Bohemians. "V mladší kategorii jsem hrával křídlo i beka, na beku jsem viděl větší perspektivu. Dokážu pomoci nejen v obraně, ale i v ofenzivě, nicméně jsem schopen zahrát i levého halva či krajního hráče," prozradil o sobě.

Nyní tedy Dana čeká nové angažmá. Ať se daří!

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...