Další posilou je Denis Alijagić!

Další posilou je Denis Alijagić!

B r n o – A ještě jedna nová tvář! Ofenzivu našeho klubu vylepší dvacetiletý mládežnický reprezentant Denis Alijagić, který naposledy působil v řeckém Olympiakosu. V našem klubu podepsal smlouvu na rok s dvouletou opcí.

"Těším se hodně, jelikož lidé z vedení společně s trenérem na mě udělali neskutečný dojem. Mou hlavní motivací byla jednoznačně snaha celého klubu mě do Brna přivést a představa projektu, který se v Brně buduje. Osobně si hlavně přeju získat co nejrychleji herní praxi a dostat se lidem zpět do povědomí. Předvést, co v sobě mám, a pomoci tak k postupu do ligy, což je jasně největší cíl," řekl po podpisu Alijagić.

Ten může nastupovat na několika pozicích v sestavě. "Hrotový útočník, křídlo, desítka. Přicházím s tím, že je v týmu velká konkurence, takže budu rád za každou příležitost na pozici, kde to bude zrovna potřeba," pokračoval Denis. "V kabině znám v podstatě všechny hráče, protože jsem proti nim nastupoval dva roky zpět a zároveň jsem na dálku českou ligu sledoval i minulý rok. Nejvíce znám z reprezentace Davida Jambora, Lukáše Endla a Josefa Koželuha."

Denis Alijagić se narodil v Praze, prošel mládeží Sparty i Slavie. Už jako hráč Slavie o sobě dal výrazně vědět na hostování ve Vlašimi, kde během půlroku nasázel jedenáct branek (jednu z nich i Zbrojovce). Slavia si jej stáhla zpět a následně zamířil na další hostování do Liberce, kde nasbíral první prvoligové starty (celkem 5). V roce 2022 přestoupil do Olympiakosu, letos na jaře hostoval ve slovinském Mariboru. Zároveň pravidelně oblékal reprezentační dres Česka i Bosny (má totiž bosenské kořeny), nakonec dal přednost českému týmu.

Nyní tedy přechází do Zbrojovky. Denisi, hodně štěstí!

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...