Další ligové kolo načne Zbrojovka na hřišti Jihlavy

Další ligové kolo načne Zbrojovka na hřišti Jihlavy

B r n o - Reprezentační přestávka je za námi a na prvoligové trávníky se po čtrnácti dnech vrací ligový fotbal. To platí i pro Zbrojovku, která se v pátek od 18 hodin představí na hřišti Jihlavy. Tento duel načne program 14. kola SYNOT Ligy

Klub FC Zbrojovka Brno a OS Zbrojováci spolupořádají autobusový výjezd (více v článku). Pokud chcete Zbrojovku v Jihlavě podpořit, můžete se stále hlásit na mail zbrojovaci@gmail.com, v autobusech jsou stále volná místa. Cena za výjezd (včetně lístku) je 200 Kč, do mailu stačí uvést jméno, telefonní číslo, počet rezervovaných míst a číslo autobusu (jeden odjíždí od Bohémy v 15:30, druhý v 16:00).

Jak je na tom Jihlava?

Situace nejbližšího brněnského soupeře rozhodně není ideální. Po třinácti kolech se Jihlava nachází na předposlední příčce a na svém kontě má (stejně jako čtrnáctí Bohemians) 9 bodů. Žlutomodrý tým si body připsal naposledy před necelým měsícem, kdy doma remizoval s Libercem.

V posledním utkání na hřišti rozjeté Boleslavi začala Vysočina nadějně, nakonec ale podlehla 1:6. V padesátitisícovém městě se tedy zřejmě rýsuje nepříjemný boj o holé přežití v nejvyšší soutěži.

Statistikám dominuje Mešanović

V kádru Jihlavy najdeme několik zajímavých jmen. Nejlepším střelcem v klubových statistikách je Bosňan Muris Mešanović, skóroval hned šestkrát a je tak autorem poloviny jihlavských branek. Oporami jsou záložníci Vaculík, Jungr nebo Marek. V obraně, která je po Baníku nejhorší v lize, nejčastěji nastupují Krejčí a Kryštůfek, z branky vše jistí Hanuš, fanoušky nejčastěji volený jako Hráč měsíce.

Co se vzájemné bilance týče, patří Jihlava do okruhu soupeřů "doma ano, venku ne", minimálně od návratu Zbrojovky do nejvyšší soutěže. Od té doby každý tým doma třikrát vyhrál, Brňané tak v Jihlavě podlehli postupně 0:2, 1:2 a 0:2.

Jediný bod, který Zbrojovka v historii vzájemných zápasů na hřišti soupeře získala, se datuje do roku 2006. Ovšem slovní spojení "hřiště soupeře" platilo tehdy jen na nappíře, duel se hrál na Strahově a skončil bezgólovou remízou.

Znovu bez Schustera

Trenér Kotal se může těšit návrat reprezentantů. Martin Chrien a střídající Tomáš Brigant režírovali fantastický obrat slovenské jednadvacítky z 0:2 na 4:2. První jmenovaný vstřelil vítěznou branku, Brigant si připsal asistenci u prvního gólu. Doufejme tedy, že forma slovenským mladíkům vydrží co nejdéle. Dařilo se i dalšímu reprezentantovi Šuralovi.

Jisté je, že do zápasu nenaskočí smolař Aleš Schuster, který proti Liberci s kapitánskou páskou podal velmi poctivý výkon. Na tréninku si zkušený obránce přivodil zranění a nebude moci nastoupit. Jinak podle všeho tým nečekají velké změny, více k situaci Zbrojovky naleznete v rozhovoru s trenérem Kotalem..

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...