Dal gól, pak musel vystřídat. Snad to bude dobré, doufá Řezníček

Dal gól, pak musel vystřídat. Snad to bude dobré, doufá Řezníček

B r n o - V prvních šesti zápasech Jakub Řezníček střelecky mlčel, pak ale nasázel postupně osm gólů a je tak suverénně nejlepším kanonýrem Zbrojovky. I díky jeho trefě dnes Brňané remizovali s Mladou Boleslaví 1:1.

Jakub otevřel skóre dorážkou v 17. minutě, nejskloňovanější byl ale po utkání jeho zdravotní stav - v 69. minutě musel totiž po zranění vystřídat. Ocenění pro Hráče utkání si tak převzal v útrobách kabiny bez fanfár. "Blbě jsem došlápnul, zadrhla se mi špička o trávník a něco mi v kotníku přeskočilo. V tu chvíli to nebylo moc dobré, myslel jsem, že je něco špatně. Pak se to zlepšilo, snad to bude v pohodě, jen nějaký lehčí výron," doufá Řezníček, kterého čeká (nejspíše během zítřka) vyšetření. O výsledcích vás budeme informovat.

To, že se zranil v posledním podzimním utkání, je svým způsobem štěstí v neštěstí. "Po dlouhé době jsem odehrál šestnáct kol, možná ten kotník už odešel sám," usmíval se. "Jsem rád, že je pauza a trochu si odpočinu, bylo toho už poměrně dost. I když únavu jsem necítil, a myslím, že ostatní kluci taky ne. Řekl bych, že jsme hráli docela dobře," přešel Řezníček k hodnocení remízového utkání.

V něm nejprve vstřelil branku, měl i další šance - v té největší v druhé půli nevyzrál na Šedu. "Byl to vysoký míč, snažil jsem se hlavně trefit bránu. O moc lépe to umístit nešlo, gólman mi to zneškodnil. Měli jsme využít některé z brejků za stavu 1:0, dát druhý gól a bylo by hotovo. V té finální fázi nám trochu chyběla kvalita, byli jsme zbrklí," uznal osmigólový střelec.

On sám remízu považoval spíše za ztrátu. "Šancí jsme měli dost. Udělali jsme bohužel chybu, po které šel Chramosta sám na bránu a vyrovnal. Jinak to byl podle mého vyrovnaný zápas, který jsme klidně mohli strhnout na svou stranu," mrzelo Jakuba, který v Boleslavi dříve působil.

O osmi Řezníčkových gólech již řeč byla, Zbrojovce to dopomohlo ke dvaadvaceti bodům - a tím pádem k sedmé příčce. "Z osobního hlediska beru podzim jako docela dobrý. A z klubového také. Je škoda, že jsme nedotáhli spoustu zápasů, v nichž jsme vedli 1:0, mohlo to pak být i lepší," zakončila letní posila.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...