sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Cukroví? Počkejme, co řekne v pátek váha, usmívá se Lukáš Vraštil

Cukroví? Počkejme, co řekne v pátek váha, usmívá se Lukáš Vraštil

B r n o - Již zítra začíná Zbrojovákům zimní příprava, chybět u toho nebude ani Lukáš Vraštil. Čtyřiadvacetiletý obránce se na tradiční dřinu chystá v Brně už potřetí a patří k početně menší skupince hráčů, která se na nadcházející období spíše těší.

03.01.2019 | Martin Lísal

 

Lukáši, už zítra to vypukne. Hráči se na tuhle fázi sezóny většinou netváří nadšeně, jak je to v tvém případě?
Většinou se na zimní přípravu celkem těším a řeknu to znovu i letos (úsměv). Je to někdy nepříjemné a náročné, ale patří to k fotbalu a jakž takž to mám rád.

Příprava bude nezvykle dlouhá, první zápas v lize vás čeká až v březnu. Bude to i pro vás v tomhle ohledu těžší?
Délka je možná jedna z mála věcí, která mne oproti minulým rokům trochu znejistěla. Ale uvidíme, jak to bude vypadat. Program tomu bude uzpůsobený a výhoda je, že máme delší čas na to, abychom se nachystali opravdu dobře a šlapalo nám to. Musíme toho využít.

Jak se ti dařilo plnit individuální plán?
Vše mám splněno, ještě mi chybí čtvrteční běh. Nemoc ani virózu jsem nepotkal a žádná komplikace nenastala. Snad to bude dobré i nadále.

Když jsme u těch nemocí – v tomto období jsou poměrně typické. Máš nějaký vlastní recept, jak se nachlazení bránit?
Stoprocentně se tomu ubránit asi nejde, ale já celkem věřím v sílu pozitivního myšlení. Zkrátka chci zůstat zdravý. Samozřejmostí k tomu ale je dobrá životospráva.

Kromě virů a bakterií na hráče přes vánoční svátky útočí i přemíra cukroví a jiných dobrot. I to bylo v pohodě?
Cukroví nijak zvlášť neřeším. Snažím se být na sebe tvrdý, na druhou stranu mám sladké rád a vím, že o vánocích si ho můžu dopřát. Nijak zvlášť se hlídat nemusím, ale počkejme, co na to řekne v pátek váha (smích).

Jak jsi vánoční svátky trávil? V klidu a pohodlí domova, nebo na cestách?
Měli jsme vánoce hodně o cestování, protože přítelkyně je z Prahy. Před svátky jsme byli doma, pak na Štědrý den se rozjeli každý ke své rodině a po svátcích objeli babičky.

A na nějakou zahraniční dovolenou čas zbyl?
Hned po skončení sezóny jsme byli v Thajsku, bylo to moc fajn. Měli jsme koupené letenky a hotel na první dva dny, zbytek jsme plánovali až na místě. Dost jsme cestovali, podle toho, co jsme chtěli vidět a kam se vydat. Ale i nějaký odpočinek na pláži jsme stihli.

Cestování vás čeká i v rámci přípravy. Ještě v lednu se vydáte na Maltu, po mnoha letech tedy místo tradiční cesty do Turecka přichází změna. Už jsi tam někdy byl, nebo to pro tebe bude premiéra?
Byl jsem tam jednou s reprezentací, ale tehdy šlo v podstatě jen přílet, trénink, zápas a odlet. Ostrov tak znám jen z autobusu a jsem na něj zvědavý. I teď bude program hodně nahuštěný, čekají nás tři zápasy během týdne. Znám alespoň stadion, na kterém budeme hrát.

Věříš tomu, že i přes nepovedený podzim dokáže Zbrojovka zaútočit na přední pozice a dojít si tak za svým cílem a snem?
Cíl je pořád pevně daný a je jím postup. Jsem přesvědčený, že se nám to podaří. Máme před sebou dlouhou přípravu a v ní dobré podmínky a je na nás, abychom to zvládli.

A je pro tebe důležité, jestli to bude na stoperu, levém nebo pravém kraji obrany?
Vůbec, je mi to jedno. Pokud budu platný pro tým, nastoupím kdekoliv. Klidně i na hrotu, když to k něčemu bude a budu tam dávat góly (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz