sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Bude mi pětatřicet, já už se těším na každý zápas, usmívá se Melichárek před Slavií

Bude mi pětatřicet, já už se těším na každý zápas, usmívá se Melichárek před Slavií

B r n o - Fotbalovou Zbrojovku čeká jeden z vrcholů jara v podobě výročního utkání proti pražské Slavii. Mužstvo do něj jako kapitán povede gólman a jeden z nejzkušenějších hráčů - Dušan Melichárek. Jak se na utkání těší?

06.04.2018 | Martin Lísal

 

"Budu mět pětatřicet roků, takže už se těším na každý zápas," hlásí Dušan svým typickým dialektem. "Těch zápasů je čím dál méně, i s ohledem na sílu soupeře nemůžeme přemýšlet, že to půjdeme jen tak odehrát. Musíme chtít uspět a bodovat - tak, jako to dokázal Baník s Plzní. To musíme dostat všeci do hlavy," zvážní vzápětí.

A opakuje, že body, které klub může získat, mají v každém utkání stejnou cenu. "Slavia je strašně silný soupeř, se spoustou šikovných, zkušených hráčů. My ale musíme jít na hřiště s tím, že chceme vyhrát. Pracujeme na tom, aby si všeci uvědomili, že nejde o Melichárka, Poláka, Juhara nebo Pivarníka. Že jde o Zbrojovku. Tímhle způsobem se k tomu musíme postavit."

Při síle soupeře se dá očekávat, že si Melichárek zachytá víc, než naposledy proti Karviné. Ale neznamená to, že by se na zápas chystal jinak. "Ono je to relativní. Může dojet silný tým a nevystřelí na bránu, může dojet slabší soupeř a má šancí na tři zápasy. Takže se na každý zápas chystám stejně a snažím se, abych podal co nejlepší výkon. Buď to vyjde, nebo nevyjde."

K takovému přístupu ostatně velí situace v tabulce. "Ta je jasná - jsme předposlední, máme dvacet bodů a osm zápasů před sebou. Ty body tam pořád jsou a záleží jen na nás, jestli je sebereme. Já jsem realista a říkám na rovinu, že jsme minule s Karvinou měli vyhrát. Ale v tom utkání byly věci, od kterých se můžeme odrazit do utkání proti Slavii, které je stejně důležité," zmiňuje Dušan remízovou bitvu s Karvinou, v níž jeho spoluhráči nedokázali proměnit žádnou ze šancí. "Alespoň jeden balon jsme tam měli dotlačit."

Specifikem sobotního zápasu je mimo jiné časný začátek, právě Melichárek je ale jedním z těch, kterým až tak nevadí. "Su na to zvyklý ze Švédska, i když to je už nějakých šest let. Tam byl režim podobný. Není to ideální, ale člověk si nevybírá a nakonec je to pro všechny stejné. Stejně si v den zápasu dávám oběd jen malý a jako nejdůležitější jídlo mám snídani a večeři," komentoval gólman Zbrojovky.

Spolu se všemi spoluhráči a fanoušky věří, že se mise podaří a Zbrojovka se v lize zachrání. "Ono se to de facto opakuje každý rok, kromě jedné sezony, kdy jsme skončili šestí. Rád bych, aby sezona dopadla dobře a začalo to tu fungovat jinak, co se týče výsledků. Se Zbrojovkou jsem prodloužil smlouvu, protože mi přirostla k srdci a su tady spokojený, ale na člověka ten stres doléhá," doufá v lepší zítřky.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz