Bod je málo, mrzelo Hrubého po brněnské premiéře

Bod je málo, mrzelo Hrubého po brněnské premiéře

T e p l i c e – Zkušený gólman Vlastimil Hrubý si ve středu v Teplicích připsal první ligový start za Zbrojovku. Tedy za klub, kde v mládí strávil sedm let a do kterého se po několika dalších štacích vrátil.

Pocity měl nicméně smíšené. „Samozřejmě, bod je málo. Bohužel jsme se dostali tam, kam jsme se dostali, teď budeme muset poslední kolo zabojovat a vyhrát, jinou možnost nemáme,“ řekl po remíze 1:1.

Na vedoucí gól Jirky Texla odpověděl po hodině hry Daniel Fila, na jehož pokus Hrubý nedosáhl. „Sám ani nevím, jak to vzniklo, najednou byl sám na středu, naváděl si to a dal to po zemi k tyči, balon ještě zrychlil na té trávě. Těžko říct, ještě jsem to celé neviděl na videu, abych si o tom udělal lepší obrázek.“

Zejména v první půli osmatřicetiletý gólman tolik práce neměl, spíše sledoval snažení svých spoluhráčů. „Je to těžké, kluci už v posledních zápasech měli šance, dnes jsme konečně dali po snad pěti zápasech gól. Tohle nás trápí nejvíc. Nejdříve jsme šance vůbec neměli, teď se do nich už dostaneme, ale nedáváme góly.“

V samém závěru zahrávala Zbrojovka rohový či přímý kop, nad výletem do vápna ale Hrubý neuvažoval. „Vlastně si ani nepamatuju, že bych někdy v kariéře na roh do vápna šel, ani to po mě nechtěli, jen abych se vysunul na půlku,“ prozradil.

Do středy měl Vlasta na kontě rovných 200 prvoligových startů ve Znojmě a v Jablonci, nyní tedy načal třetí stovku a připsal si první „dospělý“ zápas za Brno. „Je pravda, že jsem tu dlouho působil, ale už je to hodně let, hodně se toho za tu dobu událo. Samozřejmě jsem za to rád, uvidíme, co teď bude dál,“ zakončil.

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...