Béčko zahájí divizní boje i s Australanem Yosim

Béčko zahájí divizní boje i s Australanem Yosim

B r n o - Brněnské "béčko" zahájí tuto neděli divizní boje. V 10:15 hostí na bystrckém trávníku Ždírec nad Doubravou, chybět u toho nebude ani australský záložník Yousef "Yosi" Sawalha, další novou tváří pak je Martin Vyletel ze Senice.

Dvacetiletý ofenzivní středopolař ze Sydney je ve Zbrojovce od června, před startem soutěže se podařilo vyřešit všechny formality a "Yosi" bude součástí "béčka" minimálně do konce tohoto roku.

"Jedná se o hráče s nadstandardní technikou a ovládáním míče. Má i slušnou rychlost, trochu jej může limitovat jen výška, a samozřejmě adaptace v cizím prostředí. Už je s námi ale delší dobu, takže i v taktických věcech udělal pokrok," řekl trenér brněnské rezervy Martin Maša. Yosi se narodil v Sydney, vlastní ale i český pas, neboť jeho maminka pochází z Moravy. Před angažmá v Brně hrál za australský tým Western Sydney Wanderers a mládežnické národní týmy. Za "béčko" odehrál většinu přípravných zápasů, jednou skóroval.

Druhou novou tváří pak je slovenský záložník Martin Vyletel (ročník 2002), který přišel ze Senice. I on může nastoupit už do prvního utkání proti Ždírci. Zbrojováci jej sehrají na hřišti v Bystrci, které bude i pro letošní sezónu jejich domovským stadionem. Vstupné bude zdarma, pořadatelé budou nicméně vyžadovat doklad o bezinfekčnosti v souladu s podmínkami pro pořádání fotbalových zápasů (PCR test, antigenní test, doklad o završeném očkování či doklad o prodělaném onemocnění).

"S trochou nadsázky je naším hlavním cílem konečně soutěž dohrát," pousmál se před startem bojů trenér Maša s narážkou na fakt, že předchozí dva ročníky Divize D se vinou pandemie nedohrály. "Jinak chceme hrát co nejvýše a porvat se o postup. Uvědomujeme si, že zejména začátek bude pro mladé hráče těžký, proto samozřejmě uvítáme i přítomnost hráčů prvního mužstva na trénincích i v zápasech. Vždy to nicméně bude především o domluvě s trenéry prvního mužstva, abychom navzájem sladili naše potřeby," pokračoval Maša.

Jeho svěřenci absolvovali přípravu bez prohry - dvakrát remizovali, třikrát zvítězili. "S průběhem přípravy můžeme být celkem spokojení. Čtyři z pěti zápasů jsme sehráli proti třetiligovým týmům, psychice kluků příznivé výsledky určitě pomohly. Neustále s nimi ovšem pracujeme na tom, aby se plně koncentrovali na první soutěžní zápas, který bude samozřejmě jiný, než přípravné duely," zakončil Maša.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...