B TÝM: Zbrojovka hostí ve šlágru kola Jihlavu

B TÝM: Zbrojovka hostí ve šlágru kola Jihlavu

B r n o - Béčko Zbrojovky přišlo minulý víkend o derby na hřišti Startu Brno, další šlágr je ovšem čeká již tuto neděli. Na domácím hřišti v Bystrci hostí od 10:15 doposud stoprocentní béčko Jihlavy.

Jihlavská rezerva nastřádala v pěti utkáních plný počet patnácti bodů a vede tabulku Divize D. Brňané mají bodů devět, na kontě ovšem mají o jeden zápas méně (zmíněný duel na hřišti Startu Brnu sehrají nakonec 18. září). "Místo odloženého utkání jsme sehráli přátelský zápas s třetiligovým Blanskem. Platí, že nás čekají dva náročné testy v krátkém sledu, které naznačí, jak se bude tabulka dále vyvíjet," uvedl kouč Dostálek a zmínil duel, v němž Brňané s Blanskem remizovali 2:2 po dvou brankách Slunského.

V kádru Jihlavy se občas objeví hráči širšího kádru "áčka", naposledy třeba Lamine Jawo. Do posledního duelu s Havlíčkovým Brodem (3:0) naskočil po zdravotních problémech poprvé Václav Koloušek, legendární záložník, který před lety působil i ve Zbrojovce. V jihlavské rezervě plní roli hrajícího asistenta trenéra.

Bitva dvou aspirantů na postup bude mimochodem vůbec prvním vzájemným zápasem mimo MSFL, kde se týmy potkávaly pravidelně v letech 2006 až 2012. Právě v ročníku 2011/12 zvítězili Brňané doma 2:0, když oba góly vsítil Šamánek. Za Jihlavu tehdy nastoupil stoper brněnského "áčka" Lukáš Kryštůfek. Ten nescházel ani u odvety, která vyšla lépe Jihlavským (zvítězili 6:1).

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...