sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

B TÝM: Souhrn podzimní části

B TÝM: Souhrn podzimní části

B r n o - Brněnské "béčko" má za sebou v Divizi D podzimní část. Se 33 body aktuálně okupuje druhou pozici se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Jihlavu. Právě prohra s jihlavskou rezervou je podle kouče Dostálka největší kaňkou na podzimu.

15.11.2019 | Martin Lísal

 

Kromě této ztráty kloplýtli Zbrojováci ještě s Lanžhotem, podzim pak už dojeli ve velkém stylu a s odmi výhrami za sebou. "Když jsme dělali předsezónní předpoklad, byli kluci optimističtější a tipovali ještě o bod víc, naopak my trenéři jsme měli přání získat 32 bodů. Co se toho týče, mohli bychom podzim ohodnotit jako výborný, ale bohužel ta domácí prohra s Jihlavou je velkým negativem a je do určité míry určující i pro jaro. Staví nás do situace, kdy nesmíme klopýtnout a k tomu musíme čekat i na zaváhání soupeře," řekl k podzimu kouč Dostálek.

Obě domácí prohry přitom přišly v úvodu sezóny. "Můžeme se samozřejmě bavit o tom, jak by zápasy dopadly, kdyby nás potkaly v jiném čase. Mužstvo si sedlo, více si věřilo. Ale to jsou jen kdyby a realita je bohužel taková, že jsme ty zápasy prohráli a musíme to na jaře napravit. V utkání s Lanžhotem jsme platili určitou daň za nezkušenost. Neodehráli jsme to v takové pohodě, jako zbytek podzimu."

Ve zbytku roku čeká na Zbrojováky ještě několik tréninků a dva přípravné zápasy. "Chceme mít mužstvo pohromadě zhruba do konce listopadu, trénovat a zařadit i nějakou srandu na odlehčení. Tento týden jsme hráli v Olomouci, příští týden jedeme do Hodonína a na Spartu Brno. Pak to rozpustíme, aby se kluci mohli věnovat školním povinnostem, a znovu se sejdeme v lednu."

Trenérský tým se během podzimu mohl opřít o poměrně široký kádr, takže musel častokrát vynášet Černého Petra - ne všichni hráči se vešli do nominace pro utkání. "Pro trenéry je to super, zažil jsem ročníky, kdy jsme sotva poskládali základní jedenáctku. Pro hráče to tak jednoduché už není a mohou tím trpět, na druhou stranu právě konkurence je může někam posunout. Pokud tady chtějí být a chtějí hrát, je to o poctivé práci v tréninku. Pokud si to hráč zaslouží, nemám problém jej do sestavy dát," pokračoval Dostálek.

Podzimní statistiky

Zbrojováci sehráli na podzim třináct utkání. Jedenáct jich vyhráli, ve dvou podlehli. Zcela dominovali venku, kde vyhráli všech šest zápasů a jsou jediným týmem v soutěži, který na hřišti soupeřů neztratil ani bod. 43 vstřelených branek je třetím nejvyšším počinem v divizi, devět inkasovaných gólů pak znamená pro brněnskou defenzivu stříbrnou pozici.

Mezi tyčemi se vystřídali tři muži. Do devíti duelů naskočil Vojta Marek, čtyřikrát udržel čisté konto. Jednu nulu ve čtyřech (vesměs vítězných) zápasech si připsal Radim Trbušek, který ovšem neinkasoval ani při "záskoku" za vyloučeného Marka v závěru proti Staré Říši. Jedno utkání pak odchytal Pavel Halouska z "áčka", neinkasoval.

V poli byl nejvytíženějším hráčem Miroslav Kroutil (1017 minut), do všech třinácti duelů naskočili ještě Filip Holman a Daniel Slunský. Celkem se na hřiště dostalo 24 hráčů, včetně členů širšího kádru prvního týmu.

Brankově se nejvíce dařilo Martinu Sedlákovi, který se trefil dvanáctkrát, v závěru podzimu jej přibrzdilo zranění. Osm branek zaknihoval Kroutil a pět Fabián Matula, kterého taktéž omezovaly zdravotní problémy a odehrál jen osm duelů. Celkem se mezi střelce zapsalo třináct hráčů, včetně Jakuba Přichystala a Jakuba Šurala z "áčka".

Co se týče nahrávek, zde byl nejpilnějším hráčem Miroslav Kroutil, který spoluhráčům nachystal devět branek. Nejtrestanějším hráčem byl s pěti žlutými kartami Jakub Černín, jedinou červenou kartu pak viděl v samém závěru podzimu gólman Marek.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz