Alois Hyčka: Zbylé zápasy musíme zvládnout co nejlépe

Alois Hyčka: Zbylé zápasy musíme zvládnout co nejlépe

B r n o - Alois Hyčka letos chyběl v sestavě Zbrojovky jen osm minut, po Dušanu Melichárkovi je tak nejvytěžovanějším mužem Habancovy družiny. V paměti fanouškům nejvíce utkvěl vyrovnávací trefou proti Spartě.

K tomu si připsal dvě asistence, výrazně také přispěl ke druhé trefě na hřišti Mladé Boleslavi. "Celkově to ale zatím nijak skvostné není. Chybějí nám body, sám jsem určitě měl přispět dalšími góly a nahrávkami. Nechceme ale házet flintu do žita, prvotním cílem teď je vytěžit co nejvíce bodů ze zbylých zápasů podzimu," vzhlíží Hyčka k závěru půlsezony.

V něm čekají Brňany duely s Příbramí a Karvinou, k tomu výlet do Plzně. "V zápasech pochopitelně hodně záleží na tom, s čím přijde soupeř. Když je zatažený, čeká na chybu a jednou či dvakrát zahrozí, je to někdy těžší, než když s týmy z horních pater tabulky hrajete nahoru dolů. Dobývat je těžké," varuje Hyčka před podceněním soupeřů v domácích bitvách. Ostatně pohled na výsledky napovídá, že Zbrojovce se letos opravdu daří více v kláních se silnějšími týmy.

Zatím poslední mač svedli Brňané ve Zlíně, výsledkem byla prohra 1:2. "To byl pro nás trochu smolný zápas, řadu nadějných situací jsme nedotáhli, zatímco soupeř z první střely udeřil. Pak jsme museli útočit, což byla voda na jejich mlýn. Snažili jsme se, ale už to bylo těžké," vracel se chebský rodák k utkání, v němž i on sám několikrát ohrozil branku soupeře. Jednou například po rychlém kontru, kdy jeho centr málem zaskočil Dostála. "Záměr to ale nebyl. Míč mi skočil, kopl jsem to špatně, nic plánovaného."

V reprepauze do Ústí

Jak již bylo zmíněno, dosavadním vrcholem sezony byl pro Hyčku gól proti Spartě, ovšem i gólová situace z utkání v Boleslavi nesla punc bodové důležitosti. "Jakub Řezníček se dostal na stranu a centroval, tím pádem jsem se snažil natlačit do vápna, na přední tyč. Šel jsem do souboje s Fleišmanem a asi bych míč měl, on to nějakým kung-fu způsobem tečoval a trefil se přímo do šibenice. Trochu štěstí, ale šli jsme tomu naproti," usmíval se Hyčka při vzpomínce na kuriózní moment.

V zápasovém kalendáři pro rok 2016 už tedy zbývá odškrtnout jen tři položky, pak hráče čeká dovolená. "V plánu zatím nic nemám, snažím se soustředit na ty zápasy, abychom je zvládli co nejlépe. V závěru sezony se únava vždy trochu nakumuluje, pak si odpočineme a vrhneme se do přípravy, abychom měli co nejlepší jaro a celkově úspěšnou sezonu," naznačuje šestadvacetiletý borec.

Mimo fotbal řeší Hyčka i jiné starosti - například s logistikou. Po letní svatbě má příbuzenstvo v Chebu i Ústí nad Labem, což jsou destinace od Brna vzdálené. "Teď v reprezentační pauze jsme v Ústí byli. Do Chebu se asi dostaneme až na vánoce, je to ještě dál, náročná a dlouhá cesta. Takže v kontaktu jsme spíše telefonicky," prozrazuje Hyčka.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Daniel Fila
A-tým
04.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Daniel Fila

B r n o - Součástí zápasovéhu bulletinu pro utkání s Plzní byl i rozhovor s osmnáctiletým útočníkem...
Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje zklamání
A-tým
04.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Debutant Aldin: Jsem rád za šanci, ale převažuje...

T e p l i c e – V 67. minutě pohárového utkání v Teplicích poslal trenér Dostálek do hry dva...
Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře
A-tým
03.03.2021 | Martin Lísal

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po...

T e p l i c e – Zatímco v první půli pohárového utkání v Teplicích byli Zbrojováci mírně...