Alijagić: Musím být na sebe náročný, gólů mohlo být víc

Alijagić: Musím být na sebe náročný, gólů mohlo být víc

B r n o – Na výhře 3:1 proti rezervě olomoucké Sigmy se nejvýrazněji podílel Denis Alijagić. Na první dva góly nahrál, třetí sám vstřelil a potvrdil tak roli nejproduktivnějšího hráče zbrojovácké přípravy.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, osobně jsem mohl hned na začátku dát gól. Fous mi to skvěle posunul mezi obránce a šel jsem sám na bránu, ale gólmana jsem ve finále nestihl přehodit. Pak jsme měli další šance, Olomouc dala z brejku gól. Trochu nešťastný, prohráli jsme dva souboje. Hlavní ale je, že jsme do poločasu rychle zareagovali. Ve druhé půli už jsme měli navrch, chodili jsme do brejků a měli jsme více příležitostí,“ popisoval Alijagić průběh utkání.

Dvacetiletý útočník korunoval povedenou přípravu duelem, v němž se podílel na všech třech gólech. „Z osobního hlediska zima nebyla špatná. Sám vím, že to mohlo být ještě lepší, snad každý zápas jsem mohl dát i o gól víc. V tomhle musím být na sebe náročný, protože když budu dávat góly, budu tím pomáhat týmu a budeme úspěšní. Cítím, že zatímco na podzim ještě nějaké herní činnosti nebyly z mé strany navnímané, teď už víme, co od sebe čekat. Docela si to sedlo. I fyzicky jsme na tom lépe, takže věřím, že jsme připraveni na první utkání proti Dukle,“ hlásí Denis.

Jeho „zimní“ bilance se zastavila na pěti gólech a čtyřech nahrávkách, zároveň byl druhým nejvytíženějším mužem týmu. „Na podzim mi ještě trochu chyběla herní zkušenost, teď na jaře budu chtít týmu pomoci a doufám, že se nám bude celkově dařit. Určitě bych chtěl týmu pomoci minimálně do baráže, abychom hráli o postup, protože to má být jednoznačně náš cíl.“

První zápas se hraje už příští víkend, kdy Zbrojovku čeká výjezd na Duklu. „Stoprocentně se těším. Příprava byla dlouhá, náročná, na hlavu i na tělo. Teď už se připravujeme na Duklu, je to důležitý start a věřím, že ho zvládneme. Cítím se fyzicky dobře, stejně jako snad celý tým. Máme nového kondičního trenéra, kterému věříme, což je důležité. Když věříte tomu, co děláte, pak budete mít výsledky. Doufám, že to přetavíme do ligy, to je teď to nejdůležitější,“ přeje si Alijagić.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...