Adam Kronus zůstává ve Zbrojovce

Adam Kronus zůstává ve Zbrojovce

B r n o – Potvrzeno, Adam Kronus zůstává ve Zbrojovce. Jednadvacetiletý ofenzivní hráč v našem klubu hostoval z Plzně, to se nyní mění v přestup a Adam podepsal tříletou smlouvu.

„Měl jsem po skončení sezóny nějaké další možnosti, ale s panem Nehodou jsme si vyhodnotili, že zůstat v Brně bude nejlepší variantou. Doufám, že se časem ukáže, že to byl dobrý krok,“ uvedl Kronus po podpisu. „V Brně jsem spokojený, město se mi líbí a našel jsem si příjemné bydlení. Co se týká fotbalu, jsem tu také maximálně spokojený a v kabině se cítím skvěle, což konkrétně pro mě je velmi důležité.“

"Jsme rádi, že se Adam po loňském hostování stal definitivně kmenovým hráčem Zbrojovky. Jsme přesvědčeni, že je plně schopen zastávat v naší hře jednu z důležitých rolí," řekl k transferu sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Adam v uplynulé sezóně naskočil do 17 zápasů, jednou skóroval a na jeden gól přihrál. Gól a asistenci si připsal také v pohárových duelech. Lepší čísla mu sebralo zranění, jehož vinou chyběl téměř celé jaro. Ze stejného důvodu vypadl také z reprezentace U21, se kterou absolvoval závěrečný podzimní sraz a vstřelil jednu branku.

„Co se týče letošní sezóny, nechci jmenovat nic konkrétního. Jako každý hráč mám ta nejvyšší očekávání a ambice, týmu chci co nejvíce pomoci. Půjdeme krok po kroku a věřím, že se to přemění v individuální a hlavně týmový úspěch,“ hlásí Kronus, který už má na kontě i start v Lize mistrů

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...