Adam Fousek: Příprava je tady hodně intenzivní

Adam Fousek: Příprava je tady hodně intenzivní

B r n o - Adam Fousek už je ve Zbrojovce druhým týdnem, za sebou má dva zápasy a spoustu tréninkových jednotek. Stihl tak už poznat klima v kabině i týmovou mentalitu a netají spokojenost.

„Pořád si trochu zvykám na dávky, které jsou opravdu vysoké. V trénincích jsou na nás kladeny velké nároky, oproti Pardubicím je to docela rozdíl. Už jsem po těch letech potřeboval změnit prostředí, byl jsem sedm let na stejném místě a fotbalový život je i o změně. V Pardubicích už jsem věděl, co mě čeká, tady je příprava o dost intenzivnější, tréninky jsou delší. Věřím ale, že nás to připraví dobře a díky tomu zvládneme náš cíl, kterým je postup do nejvyšší soutěže,“ hlásí Fousek.

Ten v obou zápasech nastoupil na levé straně hřiště, jak je zvyklý. Vždy odehrál poločas. „Brno není týmem o dvanácti hráčích, konkurence k tomu patří. Když nám v Pardubicích někdo vypadl, bylo to znát, tady je každý zastupitelný a nikdo nemá jisté místo,“ uvědomuje si pětadvacetiletý záložník.

Jeho zápasová bilance zatím činí jednu prohru a jednu výhru, přičemž poločas proti Opavě byl vítězný (1:0) a s Jihlavou remízový (2:2). „Už v přípravě chceme vyhrát každý zápas, abychom získali vítěznou mentalitu a přenesli to i do sezóny. S Opavou se to nepovedlo, Jihlavu už jsme dokázali přestřílet. Jsem moc rád, že tu můžu být a chystat se na boj o ty nejvyšší příčky. Před pár lety jsem změnil přístup k fotbalu, uvědomil jsem si, že je potřeba i tvrdá práce, ne jenom talent. To stejné vyznává i trenér, takže můžu být spokojený.“

V úvodním rozhovoru se Adam zmínil o tom, jaký dojem na něj kouč udělal. „Můžu to zatím jen potvrdit. Komunikace je otevřená z obou stran, trenér bere připomínky od hráčů, mluví s nimi. Má rád náročný styl fotbalu, to nám všem vyhovuje a věřím, že to přinese úspěch,“ uzavřel Fousek.

další články

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....
Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu

P r a h a - Ze tří letošních porážek si Zbrojovka dvě připsala v Praze. Obavy z další cesty do...