Na juniorku čeká nová soutěž

Na juniorku čeká nová soutěž

Juniorka Zbrojovky dnes absolvovala první trénink letní přípravy před premiérovým startem v nově vytvořené juniorské lize. První kolo sehraje juniorská Zbrojovka 1. srpna v Českých Budějovicích, druhé kolo se představí doma 6. srpna proti Příbrami.

Stejně jako většina prvoligových celků zrušila i Zbrojovka dosavadní B-tým, který hrál v uplynulé sezoně Moravskoslezskou fotbalovou ligu, a nahradila jej juniorským týmem. Ostatně označení juniorka se běžně používalo i pro rezervní celek, protože v něm nastupovali většinou mladí hráči.

Letos se však budou svěřenci trenéra Ludevíta Grmely potkávat výhradně se stejně starými soupeři. Účast v juniorské lize má povinnou všech šestnáct prvoligových klubů a kromě nich se přihlásili i Bohemians 1905 a Táborsko z druhé ligy. V soutěži mohou působit hráči narození po 1. lednu 1991, ovšem do každého zápasu může nastoupit i pět starších fotbalistů, přičemž maximálně dva mohou být ze soupisky A-týmu. Oba týmy mohou během utkání využit pětkrát možnost střídání.

Navíc může každý tým nasadit i dva neregistrované zahraniční hráče s povolením jejich mateřského klubu, ti však mohou nastoupit maximálně ve třech zápasech. Tato možnost je ideální pro testování výkonnosti potenciálních posil.

Hracími dny juniorské ligy jsou pondělí a úterý, první kolo se výjimečně odehraje ve středu 1. srpna. Juniorka Zbrojovky by měla hrávat své domácí zápasy v pondělí. Los jednotlivých kol už je znám, ale podrobná termínová listina bude upřesněna na losovacím aktivu profesionálních soutěží příští týden. Zbrojovka by měla sezonu začít v Českých Budějovicích, na domácím hřišti se představí poprvé ve druhém kole proti Příbrami.

další články

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...
Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy,...