VIDEO: Snad takhle budeme pokračovat, věří Růsek

VIDEO: Snad takhle budeme pokračovat, věří Růsek

B r n o - Antonín Růsek naskočil do utkání s Varnsdorfem na hrotu útoku. Spolu se svým kolegou Kubou Přichystalem trápil obranu Severočechů a výsledkem byl vítězný gól, který Růsek vsítil po přesném Eismannově centru.

Psala se 35. minuta, Zbrojovka v tu chvíli vedla o dvě branky a nakonec zvítězila 4:1. Pro Růska se jednalo o třetí letošní zásah.

Tondo, jak jsi viděl dnešní utkání?
Od začátku zápasu jsme na soupeře vletěli a nenechali jsme je téměř ani rozehrát. Vysoký presink nám nesl ovoce a zaslouženě jsme už v první půli vysoko vedli. Řekli jsme si, že chceme hrát jednoduše a nebudeme se tolik věnovat zakládání útoku. Snažíme se rvát o nakopávané míče, sbírat je a zakládat akce.

Náročný styl hry vám tedy vyhovuje?
Vyhovuje nám to a myslím si, že proti Varnsdorfu to bylo vidět. Předvedli jsme dobrý fotbal a snad tak budeme pokračovat. Jen tak dál. Trénujeme opravdu náročně, ale měli bychom tento styl zvládat, což se nám už teď potvrdilo. Určitě nás ale čekají ještě těžší zápasy.

Jak se tobě osobně v útoku hrálo?
Dobře, cítil jsem se výborně. Kdybych ale využil ještě o jednu šancí více, tak bych byl spokojenější.

Nový trenér Machálek měl v plánu mluvit se všemi hráči, stihl to i s tebou? Přece jen ses do Brna vrátil z reprezentace později.
Stihli jsme to, po návratu jsem měl s trenérem pohovor a ptal se mě, kde se cítím nejlépe. Říkal jsem, že nahoře. Paradoxně celý týden jsem trénoval na střeďákovi, což mě překvapilo (úsměv). V útoku si můžu více dovolit, naběhnout si za obranou a zkusit jít jeden na jednoho. Nehrozí tam takové nebezpečí, jako na pozici středního záložníka. Tam máte větší zodpovědnost, musíte více vykrývat prostory a vracet se se správnými hráči. To mi někdy dělalo problémy.

Spolupráce s Jakubem Přichystalem ti sedla?
Myslím si, že jsme si vyhověli. Dobře jsme se dostupovali a když jeden z nás šel do hlavičky, tak ten druhý sbíral odražený míč. Přichy je náběhový hráč, a když se hra takhle zjednoduší, tak je to něco pro něj.

Nebyli jste trochu v obavách, jak bude vaše hra po reprezentačí přestávce a ještě pod novým trenérem vypadat?
Před zápasem jsem nevnímal nějakou nervozitu, vnitřně jsem věřil, že zápas zvládneme. Týden vypadal velmi dobře, i když první trénink byl celkem hektický a nedařilo se nám dostat do nového stylu. Po dvou výhrách v řadě jsme si ale věřili a to je potřeba.

Díky za rozhovor!

další články

VIDEO: Sestřih vítězného utkání ve Vítkovicích
A-tým
07.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání ve Vítkovicích

B r n o - Druhou třetinu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zakončili Zbrojováci ve Vítkovicích. Rychlý gól,...
PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...