Trenér Machálek před utkáním s Varnsdorfem

Trenér Machálek před utkáním s Varnsdorfem

B r n o - Zbrojovka jde po reprezentační přestávce znovu do boje. Do Brna přijede Varnsdorf a na lavičce si odbude premiéru nový trenér - Miloslav Machálek. Co od utkání očekává?

"V druhé lize není snadných soupeřů, Varnsdorf k nám přijede s touhou ukořistit nějaké body. Naši hráči si jsou vědomi toho, že proti Zbrojovce se všichni chtějí předvést a často odvedou nadstandardní výkon. Nebude to tedy lehké, hráče v tomto směru nabádáme k ostražitosti, trpělivosti a bezpečnosti. Máme před sebou jasný cíl, zvládnout páteční utkání, žádné další cíle do kabiny nechci pouštět," řekl kouč na předzápasovém setkání s novináři.

Jak už Machálek dříve avizoval, k radikálním změnám nesáhl. "Adaptace proběhla pracovně a hekticky, času mnoho nebylo. S hráči i členy realizačního týmu jsem absolvoval rozhovory, snažíme se dát do hry prvky, které by nám mohly pomoci. Nechci měnit to, co funguje, Zbrojovka má svou tvář, v některých oblastech je silné, jinde jsou rezervy. Hráče učím jedné zásadě - minimalizovat nedostatky, maximalizovat přednosti. Víme, kde máme rezervy, a tím směrem se ubíráme."

Jedním z cílů nového trenéra je i určitá stabilizace sestavy. "Všichni hráči pracují dobře, ne vždy jsem spokojen s kvalitou a odolností, čtením hry a změnou rytmu hry. Mužstvo má určitě na víc, potřebuje víc zdravého sebevědomí, víry ve vlastní schopnosti. Jasno o sestavě budu mít až ráno před zápasem, hromada pozic je otevřených," zakončil Machálek, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

další články

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic
A-tým
03.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic

B r n o - Druholigový program pokračuje neúprosně dál. Zbrojovka má před sebou další utkání, ve...
VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...