SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační přestávka pomalu končí a své zápasy už mají za sebou i tři zástupci Zbrojovky. Do hry se dostali všichni - Růsek v týmu U21 a Fila s Aldinem v "osmnáctce". Druhý jmenovaný se navíc dvakrát zapsal mezi střelce. Dvakrát si zahrál i Zikl, aktuálně hostující v Líšni.

Antonín Růsek byl poprvé nominován do výběru U21, zápasový debut si připsal v kvalifikačním duelu proti Řecku. Na hřiště šel za stavu 0:1 a za dvě minuty se po rohovém kopu mohl radovat z vyrovnávací trefy Adama Hložka. Proti Skotsku (0:0) už se do hry nedostal.

Ve výběru U20 figuroval Martin Zikl, aktuálně hostující v Líšni. Do duelu na hřišti Švýcarska (1:1) naskočil v 72. minutě. V Anglii pak hrál od začátku a byl střídán za stavu 2:0, národní tým pak přidal ještě jednu branku a zvítězil 3:0.

Tým U18 měl na programu dva zápasy. Proti Švédsku vyběhli v základní sestavě Daniel Fila i Ibrahim Aldin. Právě Aldin se ve 36. minutě trefil z přímého kopu a zvyšoval na 2:0. Oba Zbrojováci šli ze hry v 64. minutě, zápas nakonec skončil výhrou 3:1.

Ve druhém duelu proti Turecku byli Aldin s Filou na lavičce. Aldin šel do hry v 64. minutě za stavu 2:0 a dostal se do dvou šancí. V první jej gólman vychytal, druhá ale skončila gólem na 3:0, toto skóre se už neměnilo. Fila si zahrál posledních pět minut.

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...