VIDEO: Brněnské derby je tady, Zbrojovka hostí v sobotu Líšeň!

VIDEO: Brněnské derby je tady, Zbrojovka hostí v sobotu Líšeň!

B r n o - První reprezentační pauza už je minulostí, na Zbrojovku čeká další zápas. A ne ledajaký - v sobotu přivítá na svém stadionu tým SK Líšeň! Brněnské derby má výkop ve 13 hodin, přenášejí jej kamery České televize.

Bezpečnostní složky vyhodnotily utkání jako středně rizikové a na předzápasové poradě zdůraznily následující opatření, vyplývající ze soutěžního řádu profesionálních soutěží v ČR a návštěvního řádu stadionu (schváleného LFA) - fanoušci hostujícího klubu s klubovou symbolikou mohou být vpuštěni pouze do sektoru hostů (tribuny C a D) s vchodem z ulice Vodova. Prosíme návštěvníky, aby toto opatření respektovali.

S ohledem na očekávanou vysokou návštěvu (doposud bylo prodáno takřka 6 tisíc vstupenek) a komfort diváků v dolních řadách pak klub žádá fanoušky s plotovými i tyčovými vlajkami, aby pro sobotní zápas využili alternativního způsobu zavěšení vlajek a kontaktovali s předstihem vedoucího technického úseku Martina Číhala (tel. 733 483 423).

Hlavní pokledna se v den utkání otevře v 10 hodin, pokladna pro hostující fanoušky hodinu před výkopem.

Vzledem k souběžně probíhajícím Erbovním slavnostem dojde k omezení provozu linky 32, která vynechá zastávku Slovanské náměstí.

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která v sobotu otevře v 11:30. Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Zápasový bulletin je pro tuto sezónu v inovovaném formátu a s rozšířeným obsahem, pořídíte jej za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení a historických materiálů i jinde nepublikovaný rozhovor s Davidem Krškou.

Tak tedy v sobotu na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Zbrojovku čeká v rámci druhé ligy po třiceti letech brněnské derby. Na Srbskou dorazí tým SK Líšeň, který své počátky datuje do roku 1924. Největším úspěchem líšeňského klubu byl donedávna pohárový triumf nad Slavií v roce 2007. Tehdy Líšeň hrála divizi a Slavia Ligu mistrů, papírové předpoklady ovšem vzaly za své a Líšeňští se po výhře 4:3 radovali z postupu.

Nyní ovšem zdejší klub píše další parádní kapitolu své historie. Posuďte sami. Po třinácté příčce z roku 2016 následovala sezóna, v níž Marvani bojovali o holý život. Trenér Machálek je zachránil a v dalším ročníku je dovedl ke třetí příčce. A to nebylo vše – uplynulá sezóna přinesla dokonce historický postup do druhé ligy. Po suverénním jaru přišel určitý propad, vše ale změnilo nervydrásající poslední kolo se sladkou tečkou v podobě první příčky.

Po postupové sezóně prošel kádr Líšně pochopitelně určitou obměnou. Z hostování se zpět do Zbrojovky vrátili Kuba Černín a Dan Jambor, už v zimě Líšeň opustil nejlepší střelec Kuba Přichystal. Hostování skončilo i Smejkalovi, do Vyškova zamířil bývalý Zbrojovák Hanuš a v průběhu sezóny se navíc do Zbrojovky po čtyřech letech vrátil záložník David Krška. Na pozici gólmana přišel zkušený Šustr, který proti Brňanům loni nastoupil v dresu Vítkovic. Zálohu vyztužil Adrián Čermák, toho v létě Zbrojovka zkoušela v jednom utkání. A zapomenout nesmíme na trio hráčů na hostování ze Zbrojovky – Marek Vintr, Ondra Vintr a Martin Zikl.

Právě Marek Vintr je se čtyřmi góly nejlepším střelcem týmu (spolu s Tomášem Machálkem). Dvakrát skóroval Jan Hladík a ještě zmíněný David Krška. Trojice hráčů zasáhla do všech zápasů – Adrián Čermák, Jan Hladík a Jan Hlavica. Na soupisce najdeme řadu hráčů, kteří prošli mládeží Zbrojovky – Filipa Leznara, Michala Bednáře, Martina Rolinka či Adama Filu, na Srbské působil také senegalský záložník Lamine Fall.

Líšeňští jsou v tabulce aktuálně sedmí s deseti body. Šest jich získali venku, kde dvakrát zvítězili. Doma na triumf naopak čekají a čtyři duely dovedli k remíze. Ovšem kromě bezgólové plichty s Vyšehradem se vždy jednalo o řádně dramatickou bitvu s velkou porcí gólů. Není náhodou, že je Líšeň s patnácti trefami druhým nejlépe střílejícím týmem soutěže, zatímco na druhé straně jen Varnsdorf a Vítkovice inkasovaly vícekrát.

Co se týče vzájemného měření sil, to poslední proběhlo v přípravě na jarní část sezóny 214/15. Na umělce v TCM zvítězila Zbrojovka brankami Petra Buchty a Dana Přerovského 2:0, do utkání tehdy nastoupili i Honza Sedlák a Kuba Šural.

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....