VIDEO: Už se těším na první zápas, říká Michal Šmíd

VIDEO: Už se těším na první zápas, říká Michal Šmíd

B r n o - Obránce Michal Šmíd, který se včera stal další posilou Zbrojovky, absolvoval dnes odpoledne první trénink v novém působišti. Na Zbrojovka TV se můžete podívat, jak vypadal jeho první den ve Zbrojovce, a na webu už najdete první rozhovor!

Michale, jaký byl první trénink?
Trénink byl zábavný, ale zároveň hodně náročný. Až jsem byl překvapený, jak byl dlouhý, což je ale samozřejmě v pořádku. Z Bohemky jsem zvyklý na těžké tréninky, tady mi přišly intervaly ještě kratší, bylo to intenzivnější. Jsem rád, že to mám za sebou, protože jsem byl z nového prostředí po tolika letech trochu nervózní a byl jsem zvědavý, jak mě kluci přijmou.

A první dojmy z kabiny?
Bylo to fajn. Poznal jsem spoustu zajímavých fotbalistů. Ty starší jsem znal jako soupeře a Honzu Pázlera jsem potkal v Dukle. Ale některé mladé hráče jsem neznal skoro vůbec a přitom jsou opravdu hodně šikovní. Tým je silný a půjde nahoru, jde jen o to nebýt nervózní, když se nepovedou dvě přihrávky.

Jaká máš od nového angažmá očekávání?
Na první zápas už se moc těším, dojde hodně lidí, bude to fajn. Očekávám, že se v tabulce dostaneme nahoru a popereme se o postup do ligy. Doufám, že budu platný a týmu dokážu pomoci. Pro to, aby byla Zbrojovka úspěšná, udělám maximum. Spolupráce zní zatím jen do zimy, ale když budou obě strany spokojeny, rád tu zůstanu déle.

Na pozici stopera je vás v týmu docela dost, počítáš s tuhým bojem o místo?
Vím o tom, konkurence musí být. S bojem o místo počítám, osobně to mám nastavené tak, že je prioritou, aby se dařilo týmu. To je moje hlavní vize, když to jde týmu, daří se pak i jednotlivcům.

Po sedmi letech opouštíš Ďolíček, jak se těšíš na Srbskou?
Taky je to fajn stadion, Teď když se tu udělala střecha nad hlavní tribunou, vypadá to mnohem líp. Je mi ale jasné, že fanoušci by raději byli Za Lužánkami, i když jsem neměl nikdy štěstí tam hrát.

Vybaví se ti nějaké zápasy proti Zbrojovce?
Odehrál jsem jich opravdu hodně. Ten poslední jsme vyhráli gólem z penalty, jinak to často končilo 0:0, byly to velké bitvy. Při domácí výhře 1:0 jsem dal druhý gól z dorážky, pak se trefil Havel z půlky. Jednou jsme tu vyhráli 1:0, když jsme o půli mohli klidně o čtyři góly přihrávat a pak nám tam spadla jedna střela. A pak samozřejmě zápas, kdy jsme prohráli 1:5. Asi můj nejhorší zápas v lize, nejhorší vzpomínka. Vedli jsme, po půli to byla 1:1 a hráli jsme celkem dobře, pak jsme ale zkolabovali a napadalo nám to tam. To bylo až smutné.

Bylo těžké opustit po sedmi letech Bohemku?
Nebudu lhát, bylo to těžké, po tolika letech. Ale už jsem zkrátka necítil platnost na hřišti i mimo něj, takovou podporu. A když přišla tahle možnost, řekl jsem si, že to zkusím.

S kým jsi změnu konzultoval?
S rodinou, mám ženu a dvouletou dceru. Teď jsou na dovolené, takže budu v Brně ještě dva dny na hotelu a pak začneme hledat bydlení. Žena mě plně podpořila, navíc pochází kousek od Olomouce, tak je ráda.

A ty? Pocházíš přímo z Prahy?
Ne, narodil jsem se v Berouně a celý život bydlím na Jílovišti, kousek za Prahou. Nejdřív u rodičů, pak jsme koupili pozemek. Trénuju tam navíc děti, což byl nakonec asi jediný otazník a důvod, proč jsem zvažoval, zda Brno vzít. Je sezóna, trénování mě baví a snažím se to dělat poctivě, takže všechno najednou opustit nebo omezit bylo složité.

Co tě teď v nejbližších hodinách a dnech čeká?
Dnes už mám volno, dojedu na hotel a ubytuju se, koupím si něco k jídlu, zavolám si s rodinou. Bylo toho celkem dost, už cesta po dálnici je dobrodružství (smích). Zítra máme další tréninky a k tomu prý v rámci teambuildingu paintball, tak se těším.

V Bohemce jsi jeden čas hrával s Petrem Buchtou, říkal ti něco k přestupu?
Jo, shodou okolností mi psal zprávu. Prý že konečně pořádný klub a že mi přeje hodně štěstí (úsměv).

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....