Do Zbrojovky přichází obránce Michal Šmíd!

Do Zbrojovky přichází obránce Michal Šmíd!

B r n o – Defenzivní řady Zbrojovky rozšíří v reprezentační pauze nová tvář, z týmu Bohemians 1905 přichází na hostování dvaatřicetiletý Michal Šmíd. Zkušený stoper má na kontě 177 ligových zápasů a devět gólů.

K tomu odehrál i 82 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži, kde Bohemce pomohl k postupu do ligy. Ve Zbrojovce bude Šmíd (na snímku s číslem 14) hostovat do ledna 2020. K týmu se po doladění smluvních detailů připojí zítra na odpolední trénink.

"Domluva byla rychlá, v neděli mi volal Tomáš Požár a zítra už budu v Brně. Hráče vesměs od vidění znám, odehrál jsem proti Zbrojovce hodně zápasů, osobně jsem se v jednom týmu potkal ještě v Dukle s Honzou Pázlerem. Udělám maximum, abychom byli já i Zbrojovka spokojení a dařilo se nám. A pokud to tak po podzimu bude a budu platný, nebudu se bránit tomu, abych v Brně zůstal déle," uvedl sám Šmíd.

"Michala znám z působení v Bohemians velmi dobře. Na hřišti je mentálně silný, rozený válečník, který neuhne ze souboje, komunikuje a je platný při standardkách na obou stranách hřiště. I mimo trávník je charakterově a lidsky dobře nastavený," řekl k transferu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Na kompletní rozhovor s novou posilou, fotky a videa se můžete těšit zítra.

Profil Michala Šmída

Michal Šmíd je odchovancem pražské Slavie, v létě 2007 přestoupil do Českých Budějovic, kde také poprvé okusil ligu. Nastupoval také za pražskou Duklu a v létě 2012 se zrodilo osudové spojení s Bohemkou. V Ďolíčku Šmíd nejprve hostoval a poté zde zakotvil natrvalo. Sedm prvoligových sezón, 157 zápasů a devět gólů – taková je Michalova bilance v zelenobílém dresu. Jednu z branek mimochodem vstřelil v sezóně 2016/17 Zbrojovce.

Na sklonku minulého ročníku pomohl Šmídův návrat Bohemce k záchraně, v posledních dvou utkáních uhrála čtyři body. Také v letošní sezóně byl Šmíd součástí základní sestavy Klokanů, po třech kolech z ní ale vypadl a poté naskočil už jen v závěru duelu s Libercem. Nyní tedy po sedmi letech mění působiště.

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....