Tomáš Požár na startu přípravy

Tomáš Požár na startu přípravy

B r n o - Zbrojováci dnes zahájili přípravu na nový ročník. V kabině se sešel mírně pozměněný tým, dle sportovního manažera Tomáše Požára by další změny měly brzy následovat.

"Jsme v kontaktu s konkrétními hráči a konkrétními kluby, troufnu si tvrdit, že už řešíme jen detaily. Věřím, že první posily budeme moci oznámit veřejnosti co nejdříve. Určitě budeme chtít řešit pozici ve středu pole, kde nám odešel Laďa Krejčí, dále by se mělo jednat o jednu či dvě pozice do ofenzívy," nastínil Požár s tím, že v hledáčku jsou hráči z první i druhé ligy.

Sportovní úsek před letošní sezónou neskládá hráče jen pro první mužstvo - tvoří se i tým U23, který zahájí přípravu v červenci a za úkol má postup do MSFL. "Primárně se tedy zaměřujeme na nás, budeme chtít, abychom měli hráče pod dohledem a mohli kontrolovat jejich tréninkový rozvoj. Stavíme dva konkurenceschopné týmy, které mají jasně dané cíle. Béčko je v podstatě tým U23 a chtěli bychom, aby v něm hráli primárně naši odchovanci, kteří vyrostli ve Zbrojovce a znají naši filozofii. Soustředíme se na dvě dospělé kategorie a až pak přistoupíme případně k možnosti, že by se hráči rozvíjeli i jinde," naznačil Požár, že hostování v jiných klubech druhé a třetí ligy v tomto ročníku nejspíše nebude tak početné.

Sportovní manažer také definitivně potvrdil, že "béčko" povede do nové sezóny Richard Dostálek, který se zároveň stane asistentem kouče Šustra u prvního týmu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....