sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2.2020

1 Petržalka
3 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2., 15:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Klobouk dolů před fanoušky, chválil dvougólový střelec Magera

Klobouk dolů před fanoušky, chválil dvougólový střelec Magera

B r n o - Úvodní barážový zápas se musel líbit. Více než osmitisícová návštěva dostala naservírovanou parádní fotbalovou podívanou, v níž padlo šest branek. Po nepovedeném úvodu zavelel jako správný kapitán k obratu dvěma gólovými hlavičkami Lukáš Magera.

29.05.2019 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

 

Tomu se Příbramští pokoušeli dostat při každé akci pod kůži a stejné věci očekává i v odvetě.

Zápas jako na houpačce, souhlasíte?
Prospali jsme začátek, kde jsme prohrávali 0:2. Na druhou stranu jsme ale poté ukázali naši sílu, dokázali jsme zápas otočit. I když jsme na konci dostali gól na 3:3, tak stále věřím, že máme natolik silné mužstvo, abychom Příbrami vyhráli a postoupili.

Jak náročný byl celkově úvod, kde jste rychle ztráceli?
Bylo těžké před tolika lidmi prohrávat zkraje o dvě branky, náročné to bylo hlavně psychicky. Jak jsem říkal, ukázali jsme poté sílu a skóre otočili, za což před mužstvem smekám. Mohli jsme navíc dát ještě gól na 4:2, když Přichy (Jakub Přichystal) šel z boku de facto sám na gólmana, ale bohužel to netrefil čistě a podklouzl. Takový je fotbalový život, ale v neděli se pokusíme vyhrát.

Příbram však více než ze své fotbalovosti těžila z chyb, které jste sami udělali.
Přesně tak. Jsou to chyby, které se stávají. Měli jsme odkopnout balón a bylo by to, ale k tomu nedošlo. Mysleli jsme si, že to uhrajeme, ale tyhle situace nám nevyšly.

I přes nevydařený úvod vás tribuny i nadále hnaly. Jak jste si užil zápas před více než osmi tisíci diváky?
Před tolika lidmi ani nešlo nic vypustit. Atmosféra byla fantastická, fanoušci nás hnali, i když to bylo 0:2. Klobouk dolů před nimi, bylo to vážně super.

První půle byla hodně emotivní, ta druhá už o něco méně. Museli jste krotit své emoce?
Bylo to náročné. Občas i v tom, že některé zákroky na nás byly hodnoceny na opačnou stranu, ale to si musí zhodnotit jiní lidé. Sami musí vědět, jestli je tohle cesta. Každý si musí udělat svůj obrázek, lidé to viděli, navíc zápas byl v televizi.

Ve velké spoustě sporných situací jste byl sám namočen.
Některé zákroky byly hodně na hraně, šli po mně pořád. Při každé standardce mě pošlapávali a štípali. Rozhodčí viděl, co viděl, a teď si každý může udělat obrázek sám.

Snažili se vás Příbramští záměrně rozhodit?
Asi to měli od trenéra nařízené, aby se mi dostávali pod kůži a snažili se mě psychicky rozhodit. Pan rozhodčí viděl spíše jen moje zákroky a to, co bylo na mě, už naopak neviděl. S postupem času se soustředil jen na mě. S tím se musím příští zápas vyrovnat.

Kaňkou na parádním obratu byl gól na 3:3.
Je to škoda, protože už to byl úplný závěr. Výsledek pro nás mohl být jiný, ale v neděli pojedeme do Příbrami s tím, že tam za každou cenu vyhrajeme.

Co vám zápas ukázal směrem k odvetě?
Byl to zápas o to, kdo chce do nejvyšší soutěže více. Trenér nás připravil na to, že to bude válka a že musíme ukázat větší odhodlání a srdce. Nemyslím si, že by Příbram ukázala něco více než my. Dokonce si myslím, že máme lepší mužstvo, než jsou oni, v prvním zápase jsme navíc měli více šancí. Oni mají jednoho hráče, kterým je Matoušek, a ten dává a připravuje branky.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz