sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2.2020

1 Petržalka
3 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2., 15:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Trenér Šustr po utkání s Příbramí

Trenér Šustr po utkání s Příbramí

B r n o - Dnešní bitva s Příbramí rozhodně nebyla podívanou pro slabé povahy - a to jsme pořád ještě teprve v polovině baráže. Remíza 3:3 dává před odvetou o fous lepší výchozí pozici Středočechům, Zbrojovka v čele s trenérem Šustrem ovšem neskládá zbraně.

29.05.2019 | Martin Lísal

 

Po jedenácti minutách hry se o domácí fanoušky v hledišti pokoušely mrákoty - Brňané záhy prohrávali 0:2. Ale pro současný tým Zbrojovky je příznačné, že se ani v těžkých chvílích nevzdává. "Trvalo nám patnáct až dvacet minut, než jsme se zadaptovali na rychlost a kvalitu hry. A v té době jsme už prohrávali 0:2. Kluci ale postupně získávali jistotu, dokázali jsme srovnat a jít do vedení. Důležité je, že i v takovém zápase dokážeme hrát fotbal, jaký bychom hrát chtěli. Kombinujeme, dostáváme se do rozehry. Jediné, co mne mrzí, je vyrovnávací gól na 3:3, kdy jsme si neuhlídali náběh soupeře, vypadli z defenzivy a přišli tak o výhru," shrnul průběh divokého duelu kouč Šustr.

Ani jemu samotnému po dvou brankách nebylo nejlépe, nicméně stále věřil v sílu týmu. "Je to zvláštní, ale mám v sobě takový vnitřní klid. Samozřejmě mě to mrzelo, ale spíš mi vadilo, že jsme nebyli odvážní v defenzivě. Prohráli jsme souboj, pomalu dostoupili a nechali hráče vystřelit, pak neuhlídáme standardku, což se nám nesmí stávat. I v tu chvíli jsem ale chtěl udělat vše pro to, abychom to otočili, což se podařilo."

Na hřišti to chvílemi hodně jiskřilo, Šustr ale nehodlal hledat alibi třeba u výkonu rozhodčích. "Posouzení některých situací se nám může nebo nemusí líbit, ale rozhodčí se nějak rozhodne a tak to zkrátka je. Neviděl jsem zatím video, ale nic zásadního tam nebylo, nějakou křivdu rozhodně necítím."

Věřím, že se nám povede nějaký gól vstřelit

O výše zmíněné adaptaci na rychlost a kvalitu hry přitom trenér mluvil už před utkáním. "Na téhle úrovni už nenarazíte na hráče, který by byl pomalý, pomalu reaguje. A takový Matoušek je kluk, který kromě rychlosti a kontroly míče má i velmi dobrou práci tělem, ne nadarmo ho koupila Slavia. My jsme si ale dokázali, že jsme schopní hrát s nimi vyrovnaný zápas, pakliže budeme koncentrovaní a budeme se dobře pohybovat. V defenzivě jsme poznali, že laxnost, pomalý návrat nebo malá odvaha se neodpouští. To je zároveň recept do odvety. Pokud splníme podmínku precizní a kvalitní defenzívy, věřím, že nějaký gól se nám povede vstřelit."

Tím Šustr potvrdil, že Zbrojovka k postupu musí v Příbrami skórovat. "Výhra 3:2 by samozřejmě byla matematicky lepší, ale teď to máme nastavené tak, že musíme vyhrát. Remíza 4:4 je moc velká kovbojka. Cíl máme pořád stejný, zase jsme si ho trošku zkomplikovali, ale v kabině jsem cítil, že motivovat hráče ani moc nebudu muset, oni se motivují sami. Máme teď tři dny na to, abychom se dali do pořádku fyzicky." Z tak vypjaté bitvy si pochopitelně hráči odnesli různé šrámy, nemělo by se ale jednat o nic vážného. Mrzet tak kouče musí hlavně svalová zranění, která nepouští do hry Krejčího s Pachlopníkem.

Jinak si kouč Šustr nesmírně cenil i vynikající kulisy, která na utkání vládla. "Už na hřišti jsem klukům říkal, že pro tohle fotbal děláme. A že je to pocit, který zažijí, pokud budeme hrát první ligu a budeme hrát dobře, třeba každý týden. To nenahradíte ničím a já su hrozně rád, že přišlo tolik lidí a že nás takhle povzbuzovali. Je to jeden z našich společných cílů, dostat lidi zpět na stadion a posunout vnímání fotbalu," zakončil.

 

Aktuality

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz