Antonín Růsek prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

Antonín Růsek prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Zbrojovka se ještě před koncem sezóny domluvila na pokračování spolupráce s Antonínem Růskem. Odchovanec klubu a mládežnický reprezentant prodloužil v našem klubu smlouvu do léta 2022.

Tonda Růsek je hráčem silného ročníku 1999. Ve Zbrojovce hraje od přípravek, debut v nejvyšší soutěži si odbyl jako sedmnáctiletý na podzim roku 2016 proti Jihlavě. Asistencí tehdy přispěl k vyrovnání na 1:1. Celkem naskočil v nejvyšší soutěži do 13 zápasů, na hřišti Teplic se mu povedlo skórovat.

Letos patří Růsek po většinu sezóny ke stabilním hráčům základní sestavy. Se sedmi góly je třetím nejlepším střelcem týmu, k tomu přidal pět asistencí. V zimní pauze jej přibrzdila zlomenina zápěstí, jednou jej ze hry vyřadil trest za čtyři žluté karty. Kromě toho stihl i reprezentovat, s týmem U20 se zúčastnil zápasů Elite Tournament a gólem zařídil výhru s Itálií.

Stávající kontrakt končil v roce 2020, obě strany se nyní tedy dohodly na prodloužení spolupráce. "Jsem šťastný, že jsme našli společnou řeč. Ve Zbrojovce jsem spokojený, teď mám ale před sebou jeden jediný cíl - návrat do ligy. Doufám, že se nám podaří dotáhnout naší cestu. Každý z nás se těší a nechá na hřišti všechno," řekl Růsek po podpisu s odkazem na zítřejší start baráže proti Příbrami.

další články

Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích

O s t r a v a - V nahuštěném programu je každý zápas o to náročnější. Pocítily to ostatní týmy a...
Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!
A-tým
04.06.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích,...

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do...
VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)

B r n o - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostila Zbrojovka pražskou Duklu. I přes řadu šancí duel...