Kryštůfek před Jihlavou: Chceme navázat na úspěšnou sérii

Kryštůfek před Jihlavou: Chceme navázat na úspěšnou sérii

B r n o - Hráči Zbrojovky musejí ještě na chvilku utlumit myšlenky na baráž a najít motivaci pro utkání v Jihlavě. Takový Lukáš Kryštůfek s tím ovšem problém nemá - v sobotu se totiž po roce a půl vrátí na důvěrně známá místa.

"Od přestupu jsem proti Jihlavě hrál jen dvakrát doma, plus přípravu. Je to trochu uvolněnější, než kdybychom tam jeli s nutností vyhrát nebo bodovat, náboj to ale má i tak. Určitě tam nejedeme zápas jen tak odehrát, chceme navázat na úspěšnou sérii, kterou máme, a zvítězit. I pro psychiku před baráží může být ten zápas důležitý, navíc nás Jihlava v prvním kole porazila a budeme jim to chtít vrátit," říká Kryštůfek.

Ten do Brna zamířil právě z Jihlavy v lednu 2018. "Tým od té doby prošel trochu obměnou a omlazením, pořád ale pár kluků znám. Zuba, Lukáše Vaculíka, nejvíc jsem asi v kontaktu s Petrem Tlustým. Mladší kluky už tolik neznám. Osobně mám každopádně o motivaci postaráno, navíc mi dojedou i známí, už teď si beru asi dvacet lístků," usmívá se Kryštůfek, který pochází z nedalekého Humpolce. "A když vyhrajeme, rád něco donesu i do kabiny," přidává další motivaci pro své spoluhráče.

Jihlava má jako Zbrojovka už zajištěnou baráž, dokonce už ví, s kým se utká. To Brňané si na soupeře musejí počkat do soboty. "Podívám se, kdo na nás vyjde, ale je mi to celkem jedno. Oba možní soupeři jsou kvalitní a zároveň přes oba můžeme přejít. Nechtěli jsme hrát o baráž do posledního kola, to se nakonec povedlo a věřím, že se dokážeme na klíčové zápasy nachystat co nejlépe. A tak, abychom je zvládli," řekl k tomu Kryštůfek.

Šestadvacetiletý stoper se během aktuální vítězné série Zbrojovky premiérově zapsal do zápasových statistik - a to hned dvakrát. Ve Vítkovicích i proti Třinci pomohl asistencí k prvnímu gólu. "Zadařilo se, ale je to spíš náhoda, že mě míč trefuje," usmívá se. "Jsem každopádně rád. Proti Třinci to vyplynulo ze situace, nabíhali jsme se Šurym a Bari mě našel, já už se jen snažil dát míč pod sebe na Meggyho. Ve Vítkovicích pak šlo o rohový kop. Chodím na přední tyč, Šumby se to tam snaží dávat a povedlo se mu to dobře, já míč jen posunul a Štepa zkrátka umí být na správném místě."

další články

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!
A-tým
04.06.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích,...

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do...
VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)

B r n o - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostila Zbrojovka pražskou Duklu. I přes řadu šancí duel...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic
A-tým
03.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic

B r n o - Druholigový program pokračuje neúprosně dál. Zbrojovka má před sebou další utkání, ve...