VIDEO: Zbrojovka po reprezentační přestávce přivítá Prostějov!

VIDEO: Zbrojovka po reprezentační přestávce přivítá Prostějov!

B r n o - Po první (a jediné) reprezentační přestávce jara se vrací FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA! A Zbrojovka načne domácí dvojboj prvním dílem, v němž na Srbské přivítá Prostějov. Hraje se v neděli 31. března od 18 hodin!

Zbrojovka touží odčinit podzimní porážku 1:2 a navázat tak na předcházející domácí představení, v němž rozstřílela Viktorku Žižkov 6:0. Prostějov zase vyhlíží první jarní body, i vinou těžkého losu se z nich zatím neradoval.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která otevře v 15:00. Před vstupem na západní tribunu pak najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Pro diváky bude na Srbské dále nachystána i tradiční poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani další soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny. Poločasová soutěž je určena pro diváky starší osmnácti let, na celkového vítěze pak na konci sezóny čeká víkend s vozidlem Škoda Karoq od AZ Servis. Rozhoz míčků, které znamenají nominaci do soutěže, probíhá před koncem první půle.

K dispozici samozřejmě bude i zápasový bulletin za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení i jinde nepublikovaný rozhovor se Šimonem Šumberou.

Stejně jako v minulé sezoně zůstává uzavřena severní tribuna (sektory R, S, T a U). Cena vstupenky do všech sektorů činí 100 korun (předprodej zde).

Tak tedy v neděli na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Druhým domácím soupeřem v tomto roce (a celkově desátým v sezóně) je 1.SK Prostějov. Klub z Olomouckého kraje byl založen už v roce 1904, ještě před druhou světovou válkou se probil do nejvyšší československé soutěže, skončil v ní dvakrát třetí a hrál i Středoevropský pohár. Po skončení konfliktu přišla ještě poslední prvoligová sezóna, v klubu působil například Zdeněk Hajský, pozdější trenér Zbrojovky.

Prostějovský klub se poměrně dlouho zabydlel ve druhé nejvyšší soutěži, kterou ale v roce 2003 pro nevyhovující stadión opustil. Následovalo období zmatků a změn, v jednu chvíli se v Prostějově hrála jen mládežnická kopaná, rok 2011 ale přinesl zlom v podobě odkupu divizní licence od Vítkovic. Prostějov se poté probil zpět do druhé nejvyšší soutěže, což se mu povedlo zopakovat i po sestupu do MSFL.

V letošním ročníku Hanáci solidně posílili a získali řadu zkušených hráčů, po nadějném úvodu sezóny a dalším zimním posílení hodlali opustit nebezpečná spodní patra tabulky. Tři jarní prohry ale znamenají aktuálně třinácté místo s tříbodovým náskokem na sestupové příčky. Nutno ovšem poznamenat, že los byl k Prostějovu nemilosrdný – po premiéře na Žižkově jim poslal do cesty České Budějovice a Hradec Králové.

Na podzim se ve vzájemném utkání vedlo lépe Prostějovu, prohra 1:2 stála místo trenéra Romana Pivarníka. V kádru našeho dnešního soupeře nalezneme známá jména s brněnskou historií – Karla Kroupu, Aleše Schustera či Martina Suse, od letoška pak Jana Poláka a Milana Lutonského. Právě Kroupa je spolu s Koudelkou nejlepším střelcem mužstva (oba se trefili dvakrát), Schuster zase odehrál nejvíc minut, chyběl v jediném utkání. Mezi další velezkušené hráče patří Tomáš Janíček a Jan Vošahlík, na pozici gólmana se pro jaro pevně uchytil Patrik Le Giang, na podzim přitom ještě chytal proti Zbrojovce v dresu Vlašimi (a před rokem zase v tom karvinském).

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech

1 zápas (1 – 0 – 0), skóre 2:1

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Lukáš Magera, Jan Koudelka, Dmytro Žikol (1 branka)

Poslední vzájemný zápas: 25.8.2018, Prostějov – Zbrojovka 2:1. Branka Brna: Magera.

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...