sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Teplo, příjemné prostředí, minimum komplikací. Soustředění splnilo účel, hlásí Šustr

Teplo, příjemné prostředí, minimum komplikací. Soustředění splnilo účel, hlásí Šustr

B r n o - Týden na Maltě uplynul jako voda, od pondělí se Brňané vrací na umělou trávu. Čeká je ještě více než měsíc tvrdé přípravy a čtyři zápasy. Nejprve se ale s trenérem Šustrem ohlédneme za průběhem zimního soustředění.

27.01.2019 | Martin Lísal

 

Brňané strávili na Maltě týden, sehráli tři zápasy, v nichž pokaždé zvítězili s celkovým skóre 8:1. Počasí jim také celkem přálo a až na jeden přeložený trénink nemuseli řešit žádné komplikace.

Trenére, jak zní hodnocení právě skončeného týdenního soustředění na Maltě?
Soustředění bylo trochu specifické v tom, že se zápasy hrály obden. To částečně nabourává tréninkový proces, ale my se tomu přizpůsobili a více se zaměřili na to, jak jsou hráči schopní reagovat v zápasech. Tím to bylo trochu jiné, než to bývá. Splnilo to účel, byli jsme v teple, v příjemném prostředí, s dobrým ubytování, na trávě. Podmínky byly výborné. Zahráli jsme si proti Slovanu, což je zajímavý a pestře složený tým, místní celek Hibernians zase prezentoval trochu jiný styl a také to bylo prospěšné. Navíc se nám vyhnuly zdravotní problémy, až na Vraštila, který nějaké menší potíže ke konci soustředění měl.

Co se týče hotelu San Antonio, i ten plně vyhovoval?
Měl všechno, co by měl mít, a to na výborné úrovni. Ani po téhle stránce tomu nemám co vytknout.

Byli jste pohromadě týden, dá se za tu dobu o hráčích zjistit i něco nového, co třeba při denním režimu nezjistíte?
I k tomuhle podobné akce slouží. Osobně už jsem tým znal poměrně dobře, takže jsem neobjevil nic, co by mne zásadně překvapilo. Ale nějaké nové věci při takovém pobytu vždycky zjistíte. Týden je z mého pohledu tak akorát, od pátku do pátku je ideální čas.

Pozitivem je také to, že se do hry zapojili i hráči, kteří v úvodu přípravy po zranění ještě nehráli. Byli jste spokojení s jejich vytížením?
Jsme pochopitelně rádi, že kluci, kteří měli z nějakého důvodu pozvolnější vstup do přípravy, do hry naskočili a odehráli solidní porci minut. A navíc že se nikdo vážněji nezranil, to je vždycky jenom dobře.

Jak teď budou vypadat nejbližší dny a týdny?
Ještě minimálně dva týdny se do toho budeme hodně opírat, na standardní zápasový režim přejdeme zhruba od půlky února. Čekají nás čtyři zápasy, těžko odhadovat, v jakých podmínkách. To se v tomto období vždycky liší. Minimálně v Nitře bychom měli hrát na přírodní trávě.

Na soustředění vás bylo dvacet, tři hráči zůstali v Brně. Jakou další představu ohledně podoby kádru máte?
Po sobotním individuálním tréninku se sejdeme v pondělí, postupně se zapojí i marodi, kteří zůstali v Brně. Tonda Růsek, Ondra Pachlopník a Dominik Kříž. Co se týče kádru, pracujeme s tím, co máme. A v průběhu února se uvidí, jestli se nám podaří ještě někoho přivést nebo jestli někdo odejde na hostování, což by se prioritně týkalo mladých hráčů.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz