sobota 2.2.2019

0 Jihlava
4 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 9.2.2019

1 Nitra
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 16.2.2019

0 MFK Skalica
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 23.2., 13:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 2.3., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Valdemar Horváth střídá na postu šéftrenéra mládeže Luďka Zajíce

Valdemar Horváth střídá na postu šéftrenéra mládeže Luďka Zajíce

B r n o - Na postu šéftrenéra mládeže brněnské Zbrojovky dochází od 1. července po pěti letech ke změně. Luďka Zajíce střídá Valdemar Horváth.

30.06.2017 | Martin Lísal

 

Padesátiletý Horváth má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Rodák z Trnavy hrával první ligu za Drnovice, později působil v Chrudimi či v Prostějově, kde zároveň začal s trénováním. V roce 2000 přešel k dorostu olomoucké Sigmy a postupně se dostal do Vyškova, kde byl devět let šéftrenérem mládeže a zároveň učitelem na ZŠ Purkyňova. Poslední rok působil jako trenér na Regionální fotbalové akademii Jihomoravského kraje.

"Červen byl hodně hektický, dokončovali jsme celou řadu projektů v akademii a zároveň jsem postupně nabíhal do nové práce. Probíhala komunikace s trenéry, porady, doplňování kádrů. Nepřicházím do neznámého prostředí, řadu trenérů znám a s Luďkem Zajícem jsem komunikoval. Ostatně to, že přicházím na tento post, byl i jeho nápad. Známe se už z Chrudimi, kde mě trénoval, poslední rok jsme měli kanceláře na stejném patře," říká Horváth. "Práce je hodně o komunikaci; chci, aby se všichni cítili dobře a byli partnery. Je tu snaha o jednotné myšlení při výchově a výběru hráčů."

Mládež čeká v nové sezoně řada změn, tou nejzásadnější je zřízení týmů U18. V novém systému budou týmy U19 a U17 hrát celostátní soutěž, zatímco U18 a U16 moravskoslezskou. "Vítáme to, neboť konfrontace se špičkovými týmy z celé republiky je pochopitelně přínosná," komentoval Horváth.

Odcházející Luděk Zajíc se přesouvá blíže domovu, nadále bude působit u mládeže v Pardubicích. "Musím říct, že za těch pět let jsem si k Brnu vytvořil vztah a rád se sem budu vracet. A to navzdory tomu, že mnoho volného času nebylo a většinou jsem pracoval od rána do večera, včetně víkendů. Doufám, že klub bude nadále sklízet výsledky odvedené práce, naváže na ně a bude je rozvíjet a zlepšovat. Když jsem do Brna přišel, nebyla situace u mládeže úplně komfortní, dnes je výrazně důstojnější. S Valdou jsem několikrát mluvil, známe se a v podstatě jsem ho do Brna přivedl. Jsem rád, že je to právě on, kdo bude pokračovat," bilancoval zkušený kouč.

Světoběžník, který ve své kariéře navštívil i exotický Kuvajt, hodlá svým (teď už bývalým) svěřencům i nadále fandit. "Právě proto člověk tuhle práci dělá. Hlavním cílem je vychovat fotbalisty a lidi jako takové. Rád se tedy podívám, jak si vedou kluci, který systémem mládeže procházejí od prvních fotbalových let," zakončil Zajíc.

Kompletní rozhovor s novým šéftrenérem mládeže přineseme v samostatném článku.

 

Aktuality

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

16.1.2019

V přípravě proti Hibernians FC

Zbrojovka už zná třetího soupeře pro zimní soustředění na Maltě. Ve středu 23. ledna se od 18 hodin utká s lídrem místní ligy, týmem Hibernians FC.

14.1.2019

Růsek na operaci

Zbrojovák Tonda Růsek si v sobotním utkání po jednom z nedovolených zákroků nešťastně zlomil záprstní kůstku a přijde tak o soustředění na Maltě. Ve čtvrtek podstoupí operaci, po týdnu by mohl začít s tréninkem.

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz