neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4.2019

2 Varnsdorf
0 Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 18.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5., 17:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Valdemar Horváth střídá na postu šéftrenéra mládeže Luďka Zajíce

Valdemar Horváth střídá na postu šéftrenéra mládeže Luďka Zajíce

B r n o - Na postu šéftrenéra mládeže brněnské Zbrojovky dochází od 1. července po pěti letech ke změně. Luďka Zajíce střídá Valdemar Horváth.

30.06.2017 | Martin Lísal

 

Padesátiletý Horváth má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Rodák z Trnavy hrával první ligu za Drnovice, později působil v Chrudimi či v Prostějově, kde zároveň začal s trénováním. V roce 2000 přešel k dorostu olomoucké Sigmy a postupně se dostal do Vyškova, kde byl devět let šéftrenérem mládeže a zároveň učitelem na ZŠ Purkyňova. Poslední rok působil jako trenér na Regionální fotbalové akademii Jihomoravského kraje.

"Červen byl hodně hektický, dokončovali jsme celou řadu projektů v akademii a zároveň jsem postupně nabíhal do nové práce. Probíhala komunikace s trenéry, porady, doplňování kádrů. Nepřicházím do neznámého prostředí, řadu trenérů znám a s Luďkem Zajícem jsem komunikoval. Ostatně to, že přicházím na tento post, byl i jeho nápad. Známe se už z Chrudimi, kde mě trénoval, poslední rok jsme měli kanceláře na stejném patře," říká Horváth. "Práce je hodně o komunikaci; chci, aby se všichni cítili dobře a byli partnery. Je tu snaha o jednotné myšlení při výchově a výběru hráčů."

Mládež čeká v nové sezoně řada změn, tou nejzásadnější je zřízení týmů U18. V novém systému budou týmy U19 a U17 hrát celostátní soutěž, zatímco U18 a U16 moravskoslezskou. "Vítáme to, neboť konfrontace se špičkovými týmy z celé republiky je pochopitelně přínosná," komentoval Horváth.

Odcházející Luděk Zajíc se přesouvá blíže domovu, nadále bude působit u mládeže v Pardubicích. "Musím říct, že za těch pět let jsem si k Brnu vytvořil vztah a rád se sem budu vracet. A to navzdory tomu, že mnoho volného času nebylo a většinou jsem pracoval od rána do večera, včetně víkendů. Doufám, že klub bude nadále sklízet výsledky odvedené práce, naváže na ně a bude je rozvíjet a zlepšovat. Když jsem do Brna přišel, nebyla situace u mládeže úplně komfortní, dnes je výrazně důstojnější. S Valdou jsem několikrát mluvil, známe se a v podstatě jsem ho do Brna přivedl. Jsem rád, že je to právě on, kdo bude pokračovat," bilancoval zkušený kouč.

Světoběžník, který ve své kariéře navštívil i exotický Kuvajt, hodlá svým (teď už bývalým) svěřencům i nadále fandit. "Právě proto člověk tuhle práci dělá. Hlavním cílem je vychovat fotbalisty a lidi jako takové. Rád se tedy podívám, jak si vedou kluci, který systémem mládeže procházejí od prvních fotbalových let," zakončil Zajíc.

Kompletní rozhovor s novým šéftrenérem mládeže přineseme v samostatném článku.

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz