Jurdík by chtěl ve Zbrojovce zůstat

Jurdík by chtěl ve Zbrojovce zůstat

Dvacetiletý útočník Milan Jurdík v těchto dnech usiluje o místo v kádru Zbrojovky, v jejímž dresu by se chtěl prosadit v první lize a potvrdit tak svůj talent.

Za Zbrojovku odehrál Jurdík v přípravě zatím všechny čtyři zápasy a podle trenérů si vede velice dobře. O jeho příchodu do Brna by se mělo jednat s vedením pražské Sparty ještě před odjezdem na soustředění do Rakouska. "Kluby mezi sebou jednají a tento týden by se to mělo vyřešit. Já jen doufám, že to dopadne dobře, abych tady mohl zůstat. Cítím se tady totiž výborně. Kluci mě přijali skvěle a zatím je to supr," pochvaluje si atmosféru v brněnské kabině rodák z Považské Bystrice, který však má české občanství.

V dorosteneckém věku byl obávaným kanonýrem a na pár minut si dokonce vyzkoušel prvoligovou atmosféru v dresu pražské Sparty. Stále ještě jako osmnáctiletý mladíček nastupoval na podzim roku 2010 poměrně pravidelně v nejvyšší soutěži během hostování v Příbrami, ale pak se jeho výkonnostní růst trochu pozastavil.

"Asi jsem nezvládl přechod z dorostu do chlapů. Ve Spartě je navíc na mladé kluky velký tlak, chtějí hned vidět výsledky. A odchovanci to tam mají dost těžké. První ligu jsem si vyzkoušel v Příbrami, kde to myslím nebylo nejhorší, jenomže jsem měl trochu smůlu a nedařilo se mi dávat góly. Snad bude v Brně moje střelecká produktivita vyšší, abych Zbrojovce pomohl," věří Jurdík, že číslo jedna v jeho statistice prvoligových branek se rychle změní.

Střelecky se probudil v závěru loňské sezony, když v posledních pěti kolech čtyřikrát skóroval za sparťanskou juniorku. "Předtím jsem moc nehrál, protože k nám chodilo hodně lidí z áčka. My jsme celý týden trénovali a zápasy pak hráli jiní. Vedení klubu chtělo zachránit druhou ligu, což se stejně nepodařilo. Až když to bylo vlastně jasné, tak teprve dostali v závěru sezony šanci mladí," přibližuje situaci z jara, kdy se jednou trefil i do sítě Zbrojovky. "Dobře si na to pamatuju. A doufám, že těch gólů dám na Srbské ještě hodně," věří Milan Jurdík.

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...