Obranu by měl vyztužit zkušený Kaufman

Obranu by měl vyztužit zkušený Kaufman

Osmadvacetiletý Josef Kaufman by se měl stát další posilou Zbrojovky pro nadcházející sezonu. Momentálně se dolaďují podmínky jeho hostování ze Slavie Praha. Pevně doufáme, že vše dobře dopadne a tento hráč s bohatými reprezentačními zkušenostmi za Zbrojovku nastoupí.

Zbrojovka hledá zkušeného hráče na post stopera a Kaufman by mohl být vhodným řešením. Dříve nastupoval na pozici pravého obránce, ale v poslední době se posunul do středu defenzivní řady a během jarního hostování ve slovenské Trnavě si na tomto postu vedl velice dobře. "Kaufman má smlouvu ve Slavii, s níž jsme už dohodnuti na hostování s opcí. Nyní dolaďujeme podmínky se samotným hráčem," uvedl Zdeněk Kudela, sportovní ředitel Zbrojovky.

Pardubický rodák přožil nejlepší roky v Teplicích, odkud v roce 2008 zamířil do norského Vikingu Stavanger. Odtud se přesunul do pražské Slavie, kde ho však pronásledovaly zdravotní problémy. Poslední půlrok strávil na hostování v týmu slovenského vicemistra Spartaku Trnava a nastupoval pravidelně v základní sestavě. Kaufman má na svém kontě celkem 109 zápasů v české nejvyšší soutěži, v nichž vstřelil tři branky. Byl také pravidelným členem reprezentačních mládežnických týmů a v celku U-21 je s osmadvaceti starty třetí v celé historii samostatné české reprezentace.

Na post stopera zvažovalo sportovní vedení také Michala Kropíka, ale podmínky Viktorie Žižkov byly pro klub neakceptovatelné. Po příchodech Zavadila, Glasera a Halašky klub jedná dále s bulharským Razgradem o brankáři Petrovi a na dobré cestě jsou příchody dvou obránců na oba krajní posty. Po změně stanoviska Sigmy Olomouc ohledně uvolnění Martina Doležala nyní hledá Zbrojovka ještě jednoho kvalitního útočníka.

další články

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...
Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy,...