Kádr Zbrojovky opouští Kasálek

Kádr Zbrojovky opouští Kasálek

Prvoligový kádr Zbrojovky by se měl během tohoto týdne výrazně přiblížit své finální podobě. Zatímco smlouvy s potenciálními posilami jsou těsně před podpisem, někteří hráči budou muset naopak kabinu A-týmu opustit. Prvním z nich je obránce Martin Kasálek.

V neděli odjede A-tým Zbrojovky na týdenní soustředění do Rakouska, kterého by se měli zúčastnit víceméně hráči, s nimiž se počítá i pro prvoligovou sezonu. Mezi nimi už nebude levý obránce Martin Kasálek. "Kasálkovi skončila smlouva a klub nemá zájem na jejím prodloužení. Hráč si proto momentálně hledá jiné angažmá," uvedl Zdeněk Kudela, sportovní ředitel klubu.

Z loňského širšího kádru opustí klub zřejmě i útočník Tomáš Kunc, jenž je momentálně na testech v nizozemském druholigovém celku Helmond Sport. Během tohoto týdne se kádr možná zúží o další jména, naopak těsně před podpisem jsou smlouvy s novými hráči Petrem, Hyčkou, Kaufmanem a také Husárem, jenž se do Zbrojovky vrací po působení ve Zlatých Moravcích. Do plného tréninku se po zranění zapojil také záložník Martin Sus.

Stále pokračuje hledání útočníka poté, co Sigma Olomouc neuvolnila Martina Doležala. "Už delší dobu s námi trénuje Jurdík ze Sparty a podle trenérů se zatím jeví slušně. Zkoušíme také Nekudu ze Sigmy Olomouc a máme rozjednáno i něco dalšího," poznamenal Kudela.

V tomto týdnu čekají Zbrojovku další dvě přípravná utkání - ve středu od 10.15 hod. v Zaječí s Baníkem Ostrava a v sobotu od 17 hodin v Moravské Třebové s Hradcem Králové.

další články

Jan Hladík: Podpora fanoušků je skvělá
A-tým
01.06.2020 | Martin Lísal

Jan Hladík: Podpora fanoušků je skvělá

B r n o - Zbrojovák Jan Hladík se v Ústí nad Labem dočkal premiérové trefy v novém působišti....
PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu

B r n o - Tři dny utekly jako voda a na Zbrojovku čeká další zápas. A hned jeden z nejtěžších - na...
Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....