Invence a důraz v ofenzivě, nabádá trenér Kotal před domácí premiérou

Invence a důraz v ofenzivě, nabádá trenér Kotal před domácí premiérou

B r n o - Pro trenéra Kotala je úvod ligy opravdu pikantní - nejprve vedl Zbrojovku do souboje s Jabloncem, nyní jej čeká konfrontace s Hradcem Králové. V obou případech jde o týmy, které trénoval.

"Je to trochu atypické utkání, řadu lidí v klubu znám. Ale jsem v první řadě profesionál a chci v sobotu vyhrát. Situace v tabulce si to žádá, chceme tři body," nepřipouští si přílišný sentiment.

Jak na výhru dosáhnout? "V Jablonci nám chyběla invence na krajích. Nevytvářeli jsme si šance a naše převaha ve druhé půli byla spíše platonická, opravdu stoprocentní šance z ní pramenila jedna. V útočné fázi jsme byli naivní a nedůrazní, nedonutili jsme soupeře k chybám. Na tom všem jsme v týdnu pracovali a máme několik řešení," netajil trenér, co je třeba zlepšit.

Jestli dojde i ke změně ve skladbě kádru, to nespecifikoval. "Změny budou, ale nemusí to vůbec být v hráčském složení, změnit můžeme i rozestavení, hráčské role. Blíže to nechci prozradit, ať soupeř reaguje až na začátku zápasu."

Hradec v úvodním kole remizoval s Teplicemi 0:0 a trenér dobře ví, v čem spočívá jeho síla. "Záleží na rozestavení, ve kterém nastoupí, ale mají vzadu vysoké hráče, hlavně v obraně. Jsou dobří hlavičkáři. Zároveň disponují rychlými krajními hráči s ideálními předpoklady pro rychlé protiútoky. Na to si musíme dát pozor," varuje.

Rozhodovat tak mohou i standardní situace. "Cvičíme je konstantně. Mou filozofií je, že malý hráč nemusí nutně přeskočit vysokého a přehlavičkovat ho, to ani nejde. Ale musí ho ubránit. Jsou i jiné metody - pomocí důrazu soupeře odstavit, nepustit k míči, znepříjemnit mu to. Tento princit považuji za důležitý," vysvětlil trenér.

Ten nemůže nadále počítat s dvojicí Keresteš - Slančík. "Do zápasové nominace už by se ale měl dostat Kaščák. Uvidíme dle vývoje utkání, jestli dojde k jeho nasazení," prozradil Kotal. Na závěr pak ještě jednou zopakoval cíl pro sobotní zápas: "Chceme být v ofenzivě úspěšnější, hrajeme doma a pro fanoušky. Věřím, že budeme lepší než v Jablonci a získáme tři body."

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...