Ke druhému hernímu testu vyráží Zbrojovka do Rakouska

Ke druhému hernímu testu vyráží Zbrojovka do Rakouska

I druhý přípravný zápas odehraje Zbrojovka v rámci oslav, tentokrát míří za hranice do rakouského Poysbrunnu. Zdejší klub SCU Poysbrunn/Falkenstein slaví o víkendu hned několikero výročí.

Letos uplynulo 40 let od fúze klubů Poysbrunn (ten shodou okolností slaví 60. výročí) a Falkenstein (50. výročí). Aby toho nebylo málo, 40 let uplynulo od vzniku místního sportoviště.

Utkání má výkop v pátek 27. června ve 20:15, soupeřem Zbrojovky by měl být regionální výběr. Ještě předtím se představí i vídeňská Austria (od 18 hodin). Ze zápasu Zbrojovky bude zajištěn textový online přenos.

Hrát se bude na hřišti v areálu Sportplatz (po levé straně ulice Hauptstrasse na kraji obce, mapa zde). V ideálním provozu nezabere cesta z Brna více než hodinu, prakticky až před Poysbrunn vede komunikace E461.

Pro Zbrojovku to bude druhý test, ve kterém opět dostanou šanci dvě jedenáctky. "Ten formát zachováme. V akci chceme vidět především hráče, které tolik neznáme. Někteří z prověřených s námi nepojedou, tak jako někteří nehráli proti Líšni. To se tentokrát nejspíš bude týkat těch mladších," prozradil trenér Kotal.

Ten už mohl včera studovat los nového ročníku ligy. "Vnímám to tak, že jako vždycky záleží především na nás. Hrát budeme tak, jak se připravíme. Může být samozřejmě výhodou, že nemáme na začátek Spartu nebo Plzeň, na druhou stranu od duelů s nováčky se očekává výhra," naznačil, že spíše než na soupeře se Zbrojovka chce ohlížet na vlastní výkon.Plakát z webu http://www.scu-poysbrunn-falkenstein.at/

další články

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...
Trenér Machálek po výhře v Ústí nad Labem
A-tým
28.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře v Ústí nad Labem

B r n o - První ze třinácti jarních misí splněna, Zbrojováci zvítězili na hřišti nevyzpytatelného...