Hrálo se mi dobře, pochvaloval si debutant Sýkora

Hrálo se mi dobře, pochvaloval si debutant Sýkora

B r n o - Jen něco málo přes čtvrthodinu čekal Jan Sýkora na svůj první brněnský gól. Dvacetiletý ofenzivní hráč otevřel skóre utkání v Líšni a přispěl tak k výhře 5:2.

"Hlavní ale je, že se vyhrálo. Premiéra tak byla povedená. Hrálo se mi celkem dobře, se spoluhráči jsme si sedli, ať už to byli Škoda, Varaďa nebo Mara Kaščák," povídal Sýkora po utkání.

Ten prozradil, že kouč Kotal nechal hráčům vpředu poměrně volnost. "Měli jsme pokyny a úkoly hlavně pro defenzivu. Vpředu nás trenér nechal hrát. Snad se nám to dařilo, i když víc nás prověří další zápasy," nedělal z výsledku vědu střelec první letošní brněnské branky.

To ho - jakožto novice - bude samozřejmě něco stát. "Ale kolik to bude, to zatím nevím. Nechám tomu volný průběh, určitě se někdo ozve," smál se odchovanec Plzně, který do Brna zamířil z pražské Sparty.

Není prvním hráčem, který za poslední roky podobnou cestu zvolil. "Od kluků jsem slyšel, že tu jsou Sparťané biti, ale zatím je to dobré. Neváhal jsem ani chvilku, když ta nabídka přišla. Vím, že Jirka Skalák s Kubou Brabcem si angažmá v Brně hodně pochvalovali. S Jirkou jsem se o tom hodně bavil, dost mi pomohl, navíc budu bydlet v bytě po něm," naznačil Sýkora, že štafetu po oblíbeném Skalákovi převezme se vším všudy.

Je totiž zřejmé, že i na hřišti budou jeho úkoly podobné. "Nejsem se svou postavou žádný hlavičkář do vápna, preferuju spíš technickou hru po krajích. Jsem poměrně běhavý, snad to v Brně zvládnu, náročný styl mi nevadí. Doufám, že se prosadím a týmu pomůžu. "

Sýkora zatím sbíral zkušenosti v dresu sparťanského béčka. "Třetí liga mi dala docela hodně, je to jiný fotbal než třeba juniorská soutěž. Hrají tam zkušení a kvalitní hráči. Věřím, že zvládnu i přechod do první ligy. Kdybych si nevěřil, nemusím to angažmá vůbec brát," nedělá si hlavu z dalšího kariérního "skoku".

Jak prokázal první duel, střelecké vlohy v sobě Sýkora má. "Poslední rok to nebyla žádná sláva, ale třeba se rozstřílím," věří talent, který v Brně narazil na pár známých tváří. "Z reprezentačních srazů znám Veselého, Kunce a Milana Lutonského. Navíc také Kubu Jugase, který přišel spolu se mnou."

další články

Trenér Machálek po utkání v Prostějově
11.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach,...
Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze skončí druhá
A-tým
11.07.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze...

B R N O - Zbrojovka zajížděla na hřiště Prostějova bojovat o naději, navzdory zajímavým možnostem...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova
A-tým
10.07.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

B r n o - Už jen dva zápasy sehrají Zbrojováci v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu je...