Marković: Věřím, že jsem pro tým platnější než předloni

 Marković: Věřím, že jsem pro tým platnější než předloni

A n t a l y a - Miroslav Marković se v zimní přípravě dává do kupy po zranění a začíná mu to zase střílet. Trefil se proti Dunajské Stredě, v neděli přidal další gól Rize, na jeden i přihrál. Jak se srbský útočník aktuálně cítí?

Vraťme se nejprve o dva roky zpátky. Když Miroslav Marković nastoupil 1. února 2013 proti korejskému FC Daegu, jednalo se o jeho premiéru v brněnském dresu. O čtyři dny později naskočil do utkání s kazašským celkem FK Aktobe. Uplynuly dva roky - a se stejným soupeřem se možná utká znovu.

Jaký je rozdíl mezi tehdejším a současným Miroslavem Markovićem?
Jsem starší a zkušenější. V Brně jsem si zvykl, tehdy jsem skoro nikoho neznal. Do týmu jsem se dostal těsně před soustředěním. Dva roky je dlouhá doba, víc jsme se sblížili. Celkově mám život v Brně srovnaný. Věřím, že jsem pro tým platnější, pokud mi slouží zdraví.

To aktuálně platí? Jak se osobně cítíš?
Byl jsem skoro pět měsíců bez zápasu, tak se z toho dostávám. Snažím se dostat co nejdřív do formy, která by mi umožnila hrát ligu a pomoci týmu. Nohu stále posiluju, z Brna jsem si dovezl různé pomůcky, díky kterým mohu cvičit i na pokoji. Tedy ne jen klasický trénink, ale dělám i jiné věci. Snažím se, abych se mohl cítit co nejlépe a být co nejplatnější.

Proti Rize to byl z týmového hlediska povedený zápas, tys dal gól, na jeden nahrál. Můžeš ty situace popsat?
Před gólem jsem sebral odražený míč ve středu pole, šli jsme snad čtyři proti třem. Dal jsem to Filipovi Serečinovi, ten posunul na Tomáše Briganta. Tomáš se na kraji dobře vymotal, centroval a já byl v šestnáctce na dobrém místě, povedlo se mi to nadvakrát doklepnout do branky.

A gól číslo tři?
To vyplynulo ze hry. Alda Schuster sklepával míč, já se snažil vystřelit a naštěstí tam byl Peťa Buchta a padl z toho třetí gól. Myslím, že tu situaci dobře sledoval a nakonec to dopadlo pro nás ideálně.

Jak ti osobně sedl poslední deštivý den?
Ony ty včerejší tréninky nebyly tak těžké, spíše herní. Bylo to docela zajímavé, bojovalo se v dešti. Dobrá příprava na začátek jara, kdy podobné počasí taky může přijít (úsměv). Zvykneme si.

Na začátku ligy tě čeká zajímavý trojboj s bývalými kluby - Dukla, Budějovice, Baník. Jak to bereš?
Už to po těch letech trochu splývá. Třeba v Baníku už tolik známých nemám, je to přece jen pět, šest let. Vnímám, že jsem v těch klubech hrál, kluky znám a mám možná trochu zvýšenou motivaci.

Znáte už sestavu na zápas s Aktobe?
Přesně ještě ne, všechno se asi dozvíme až při přípravě na zápas. Ale trenér už říkal, že nás bude hrát víc, jedna parta asi bude hrát delší úsek a pak se to prostřídá. Uvidíme.

Jak bys trávil volnější den, pokud v průběhu soustředění přijde?
Asi bych se trochu prošel po okolí, odpočinul si na chvíli od fotbalu, měl myšlenky jinde. Je vždycky dobré poznat místo, kde jste. Zatím jsme byli jen u moře, i to je pěkné a jsme za to rádi.

další články

SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...
Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v našem Fanshopu!
Ostatní
23.02.2021 | Klub

Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v...

Propadli jste někdy v minulosti sběratelské vášni a chyběly vám na trhu kartičky hráčů...
Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě potvrdí
A-tým
22.02.2021 | Martin Lísal

Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě...

B r n o - Kapitán Pavel Dreksa byl po hořkém závěru utkání v Olomouci hodně zklamaný - bod byl...