sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6.2018

2 Zbrojovka Brno
1 Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

neděle 22.7., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
1.kolo

sobota 28.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
2.kolo

neděle 5.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
3.kolo

sobota 11.8.

Žižkov
Zbrojovka Brno
4.kolo

neděle 19.8., 18:00

Zbrojovka Brno
Č. Budějovice
5.kolo

sobota 25.8.

Prostějov
Zbrojovka Brno
6.kolo

Vraštil po Slovácku: Dokud je šance, musíme věřit a bojovat

Vraštil po Slovácku: Dokud je šance, musíme věřit a bojovat

B r n o - Smutek, zklamání a vztek - takové pocity převládaly v kabině Zbrojovky krátce po skončení utkání na Slovácku. Hosté opět nedali gól a v důležité bitvě prohráli 0:1. Před novináře po utkání předstoupil obránce Lukáš Vraštil.

15.4.2018 | Martin Lísal

 

Rozhovor s médii přišel až poté, co Vraštil spolu s ostatními hráči absolvoval dlouhou debatu s fanoušky před sektorem hostí. Těm Zbrojováci děkovali za podporu a vysvětlovali příčiny porážky. "Říkali nám, že nebojujeme, nemakáme, nehrajeme za Zbrojovku. My se celý týden chystáme na zápas a pak ho nezvládneme, potom to vypadá takhle. Nemyslím, že bychom nemakali, na hřišti děláme, co můžeme... Ale vidíte sami, situace je kritická," hovořil Vraštil.

On sám na hřišti opravdu bojoval, zapojil se i do podpory útoku - po jeho centru ale Škoda v dobré pozici minul. "Měli jsme tři, čtyři tutovky. Závar ve vápně v první půli, pak to měl ve druhé Juhy nalitý, Škoďák hlavou, další střely. Slovácko dalo gól z hezké střely, jinak ale moc šancí nemělo. U nás to už není smůla, je to spíš nekvalita. Chyběj tomu koule," řekl expresivně. "V první půli jsme na můj vkus málo drželi míč, něco tomu chybělo. I přesto jsme mohli jít do vedení a zápas asi skončil jinak, ale na kdyby se nehraje."

Vraštil také odmítl, že by snad střelecká nemohoucnost byla důsledkem nekvalitního tréninku. "Na tréninku se neflákáme, klukům to tam padá. Jenže pak přijde zápas a já nevím, co se stane. Jestli mozek vyšle špatný signál, nohy ztuhnou. Nevím, kde je problém. Řeklo by se štěstí, ale to je takové klišé. Ten gól musí dát kdokoliv, jakkoliv, potřebujeme se zkrátka trefit. Po bodíčku to nejde zvládat, i když i ten by dnes byl dobrý alespoň k tomu, aby nám Slovácko neodskočilo. Jeli jsme sem minimálně bodovat, spíš vyhrát, ale nepovedlo se nám to," smutnil Vraštil, který navíc v utkání viděl čtvrtou žlutou kartu a proti Plzni tak nenastoupí.

Nadále ale věří, že je v silách Zbrojovky kritickou situaci zlomit. "Máme zápasy k tomu, abychom to zvládli. Musíme makat dál. Je to těžké, ale máme Duklu, Jihlavu - pořád je šance. A dokud je, tak věřím, že to zvládneme, a budu za to bojovat," burcoval. "Z těch tutovek, co jsme měli dneska, jeden dva góly musejí být. Od toho se všechno odvíjí," zopakoval.

Nestalo se, Zbrojovce zkrátka nebylo přáno. Ani verdikty sudích v šestnáctce hostům nenahrály. "Ten závar v první půli? To byla myslím klasická situace, penalta ne. Ale nevím, neviděl jsem to dobře. A moment v závěru jsem viděl také z dálky, těžko říct. Písknout to sudí mohl, ale asi nechtěl," trpce se pousmál čtyřiadvacetiletý bek.

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz