sobota 16.6.2018

0 Trnava
0 Zbrojovka Brno
příp.

středa 20.6., 16:30

Zbrojovka Brno
Slovan Bratislava
příp.

sobota 23.6., 16:00

Sokol Lanžhot
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 30.6., 16:00

Nitra
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 7.7., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
příp.

sobota 14.7.

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

Trenér Pivarník před utkáním v Liberci

Trenér Pivarník před utkáním v Liberci

B r n o - Na fotbalisty Zbrojovky čeká tradičně nejdelší cesta za fotbalem - v rámci 21. kola nejvyšší soutěže se vydají do Liberce. Duel na hřišti čtvrtého celku tabulky má výkop v pátek 16. března ve 20:15, přenáší jej kamery České televize.

14.3.2018 | Martin Lísal

 

V úvodu jara se Zbrojováci poměřili s týmy z horní poloviny tabulky a získali čtyři body, v duelu s tabulkovým sousedem z Mladé Boleslavi ale vyšli naprázdno. Nyní je tedy čeká další konfrontace s mužstvem užší špičky. "Liberec hraje dobrý a nepříjemný, náročný fotbal. V něčem to bude podobné, jako zápasy se Sigmou a na Spartě. Skladba mužstva je vyvážená, mladí hráči jsou spojení se zkušenými. Liberec nastartoval nějaký proces a ten se mu daří držet. Vhodně doplňuje kádr, i při odchodech hráčů si dokáží pomoci. Čeká nás těžký zápas," řekl na adresu našeho nejbližšího soupeře kouč Pivarník.

Ten je ovšem znám tím, že žádný zápas nepovažuje předem za ztracený. "Cíl je vždycky stejný, pokusit se vyhrát. Vycházet můžeme z toho, že jsme dokázali zvládnout těžké zápasy se Sigmou a na Spartě. Pokusíme se odčinit domácí neúspěch s Mladou Boleslaví a pomoci si tak zároveň po psychické stránce před reprepauzou a dvojicí domácích duelů," nastínil Pivarník, že po pátečním duelu čeká na ligu přestávka.

V jaké síle Zbrojováci na sever odcestují, to kouč konkretizovat nechtěl. "Jsme relativně zdraví, byť ne zcela bez problémů. Ještě nás čekají dva tréninky, tak uvidíme, jak se to vyvine," řekl. Zároveň také sleduje stav dlouhodobých marodů. "Chico Gomes má od lékařů povolení posilovat a vyklusávat, ještě půjde na kontrolní magnetickou rezonanci a ta ukáže, v jakém je to stadiu. Kuba Šural už také běhá."

Brněnská výprava odcestuje do Liberce už po čtvrtečním odpoledním tréninku. "Pátek strávíme s ohledem na pozdní výkop na hotelu, moc se toho vymyslet nedá. Hráči budou odpočívat a chystat se na zápas," zakončil Pivarník.

Bilance Zbrojovky s Libercem vyznívá mírně pro Severočechy - ti vyhráli dvacet zápasů, Zbrojovka triumfovala čtrnáctkrát a třináct mačů skončilo remízou. V minulé sezoně Brňané po delší odmlce dokázali bodovat na hřišti soupeře (0:0), doma zvítězili Řezníčkovou brankou 1:0. Letos na Srbské ovšem podlehli 1:2.

Aktuální formu mají o fous lepší Liberečtí - na jaře získali pět bodů a naposledy remizovali v Plzni 2:2. Brňané mají zatím body čtyři.

V nadcházející reprepauze pak na Zbrojovku čeká jedno přípravné utkání, a to se slovenskou Senicou (úterý 20. března, 15:00 na hřišti soupeře).

 

Aktuality

13.6.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální fanshop Zbrojovky bude ve čtvrtek 14. června z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

7.6.2018

Pachlopník v repre

Zbrojovák Ondřej Pachlopník byl dodatečně nominován do reprezentace U18 pro turnaj v Lisabonu (9. až 18. června). Národní tým se během turnaje postupně utká s Japonskem, Norskem a Portugalskem.

30.5.2018

Otevírací doba Fanshopu

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 31. května z provozních důvodů uzavřen. Otevřeno naopak bude mít v sobotu 2. června během Dětského dne se Zbrojovkou a utkání hvězd, a to od 10 hodin.

30.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Svoboda, Adam Stejskal a Michal Ševčík byli nominováni do reprezentace U16 pro přípravné zápasy s Běloruskem (5. června v Domažlicích a 7. června v Dobřanech).

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz