sobota 18.11.2017

1 Zbrojovka Brno
0 Teplice
14.kolo

pátek 24.11.2017

0 Jihlava
2 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 2.12.2017

1 Zbrojovka Brno
1 Zlín
16.kolo

sobota 6.1., 13:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
TL

středa 10.1., 11:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
TL

sobota 13.1., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1., 13:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 20.1., 14:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 17.2.

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Trenér Pivarník před utkáním se Zlínem

Trenér Pivarník před utkáním se Zlínem

B r n o - Už jen jeden zápas zbývá Zbrojovákům sehrát, než je čeká konec půlsezony a celého roku 2017. V sobotu 2. prosince hostí od 15 hodin Zlín a trenér Roman Pivarník doufá, že jeho výběr naváže na dva poslední povedené zápasy.

1.12.2017 | Martin Lísal

 

A vlastně na celé Pivarníkovo angažmá. Vždyť Zbrojovka získala pod jeho vedením deset bodů z osmnácti možných a posunula se z poslední na dvanáctou příčku. "Budeme se snažit tu sérii prodloužit. Chceme hrát aktivně a jít za výsledkem, hrajeme doma, kde chceme hrát otevřeně a dominovat," řekl před utkání kouč na tradičním setkání s novináři.

Na hřišti v tu dobu ležela v této sezoně poprvé sněhová pokrývka, to ale Pivarníka neděsilo. "Prognózy říkají, že by mělo přestat sněžit. Topení jede a věřím, že hřiště bude v co nejlepším stavu a půjde na něm hrát fotbal, jakým se chceme prezentovat."

Před utkáním se mužstvo může opřít o výše zmíněné dvě výhry, což je pochopitelně znát i na psychice mužstva. "Aby si mužstvo začalo víc věřit, musejí přijít výsledky, což se stalo. Je cenné a pozitivní, že hráči zvládli i zápasy v době, kdy byli psychicky dole. Jsou to spojené nádoby, pokud chcete pracovat s mužstvem, je lepší, když jde sebedůvěra nahoru. O to líp se pak pracuje. Minulé zápasy jsme zvládli a teď je důležité, aby si mužstvo věřilo dál a dokázalo nadále vyhrávat," pokračoval Pivarník.

Variant v sestavě je víc

Trenérský tým má před utkáním se Zlínem starosti příjemnějšího druhu - do sestavy se vrací Pilík s Koném, mimo hru zůstává jen Šural a nejistý je start Poláka. "Šly nám nahoru kraje, Přichystal i Lutonský. Pilík se Škodou jsou vynikající směrem nahoru, z dorostu přišel Martin Zikl, dával tam góly a přišel jakoby zvenku, byl hned v psychické pohodě. Variant je víc, jednou z nich je i společný start Pilíka se Škodou, byť oběma sedí typově spíš podhrot a o post pod nimi hraje ve výborné formě Kratochvíl," naznačuje kouč, že zvažuje různé varianty složení základní jedenáctky. "Jasno mám, ale do zápasu jsou ještě dva dny, je to otevřené. Jsem rád, že po návratu Koného máme dalšího útočníka a doufám, že hráči tu stoupající formu směrem do ofenzivy potvrdí i v sobotu."

Zlín letos na podzim nedominuje tak, jako v předešlých sezonách, kádr má ovšem silný a Zbrojovku nečeká nic jednoduchého. "Soupeře mám nasledovaného, naposledy jsem naživo viděl zápas se Slováckem. Zkonsolidovaný mančaft s rychlým přechodem do ofenzivy, skvěle zvládnuté brejkové situace, standardky. Kvalitní tým," přikyvuje Pivarník.

Své mužstvo pak na zápas chystá podle osvědčeného receptu. "Když to zjednoduším, tak devadesát procent tréninku patří nám, naší hře dopředu a dozadu, kde eliminujeme určité věci. Zbylých deset procent pak s ohledem na soupeře, jeho rozehrávku a tak dále," zakončil Pivarník.

 

Aktuality

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

12.9.2017

Fanshop od 15:30

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop otevře dnes (a každé další úterý) v 15:30. Čtvrteční otevírací doba zůstává bez změny, tedy od 14 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení.

12.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojovák Vojta Šmíd byl nominován do reprezentace U17 pro přípravné zápasy s Černou Horou (19.9. Spytihněv a 21.9. Kroměříž). Mezi náhradníky jsou Kvido Formánek a Šimon Žalud, asistentem trenéra pak je šéftrenér mládeže Valdemar Horváth. Zbrojovák Antonín Svoboda obdržel pozvánku do týmu U16 pro zápasy s Francií (19.9. Lhota u Kladna, 21.9. Praha). Náhradníkem je Adam Stejskal, asistentem trenéra Pavel Šustr.

9.9.2017

Vintr do Líšně

Zbrojovák Ondřej Vintr, který si v Brně letos odbyl ligovou premiéru, míří na hostování do třetiligové Líšně. "Hlavním cílem je nabrání herní praxe v dospělém fotbale," komentoval to trenér Richard Dostálek.

7.9.2017

Zbrojováci v repre

Zbrojováci David Jurásek a Tomáš Chyla byli nominováni do reprezentace U18 pro tréninkový kemp v Hradci Králové (11. až 14. září, Hradec Králové). Mezi náhradníky pak je Ondřej Pachlopník.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2017 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz