neděle 13.5.2018

1 Teplice
4 Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 19.5.2018

0 Zbrojovka Brno
0 Jihlava
29.kolo

sobota 26.5.2018

2 Baník Ostrava
0 Zbrojovka Brno
30.kolo

Trenér Pivarník před utkáním se Zlínem

Trenér Pivarník před utkáním se Zlínem

B r n o - Už jen jeden zápas zbývá Zbrojovákům sehrát, než je čeká konec půlsezony a celého roku 2017. V sobotu 2. prosince hostí od 15 hodin Zlín a trenér Roman Pivarník doufá, že jeho výběr naváže na dva poslední povedené zápasy.

1.12.2017 | Martin Lísal

 

A vlastně na celé Pivarníkovo angažmá. Vždyť Zbrojovka získala pod jeho vedením deset bodů z osmnácti možných a posunula se z poslední na dvanáctou příčku. "Budeme se snažit tu sérii prodloužit. Chceme hrát aktivně a jít za výsledkem, hrajeme doma, kde chceme hrát otevřeně a dominovat," řekl před utkání kouč na tradičním setkání s novináři.

Na hřišti v tu dobu ležela v této sezoně poprvé sněhová pokrývka, to ale Pivarníka neděsilo. "Prognózy říkají, že by mělo přestat sněžit. Topení jede a věřím, že hřiště bude v co nejlepším stavu a půjde na něm hrát fotbal, jakým se chceme prezentovat."

Před utkáním se mužstvo může opřít o výše zmíněné dvě výhry, což je pochopitelně znát i na psychice mužstva. "Aby si mužstvo začalo víc věřit, musejí přijít výsledky, což se stalo. Je cenné a pozitivní, že hráči zvládli i zápasy v době, kdy byli psychicky dole. Jsou to spojené nádoby, pokud chcete pracovat s mužstvem, je lepší, když jde sebedůvěra nahoru. O to líp se pak pracuje. Minulé zápasy jsme zvládli a teď je důležité, aby si mužstvo věřilo dál a dokázalo nadále vyhrávat," pokračoval Pivarník.

Variant v sestavě je víc

Trenérský tým má před utkáním se Zlínem starosti příjemnějšího druhu - do sestavy se vrací Pilík s Koném, mimo hru zůstává jen Šural a nejistý je start Poláka. "Šly nám nahoru kraje, Přichystal i Lutonský. Pilík se Škodou jsou vynikající směrem nahoru, z dorostu přišel Martin Zikl, dával tam góly a přišel jakoby zvenku, byl hned v psychické pohodě. Variant je víc, jednou z nich je i společný start Pilíka se Škodou, byť oběma sedí typově spíš podhrot a o post pod nimi hraje ve výborné formě Kratochvíl," naznačuje kouč, že zvažuje různé varianty složení základní jedenáctky. "Jasno mám, ale do zápasu jsou ještě dva dny, je to otevřené. Jsem rád, že po návratu Koného máme dalšího útočníka a doufám, že hráči tu stoupající formu směrem do ofenzivy potvrdí i v sobotu."

Zlín letos na podzim nedominuje tak, jako v předešlých sezonách, kádr má ovšem silný a Zbrojovku nečeká nic jednoduchého. "Soupeře mám nasledovaného, naposledy jsem naživo viděl zápas se Slováckem. Zkonsolidovaný mančaft s rychlým přechodem do ofenzivy, skvěle zvládnuté brejkové situace, standardky. Kvalitní tým," přikyvuje Pivarník.

Své mužstvo pak na zápas chystá podle osvědčeného receptu. "Když to zjednoduším, tak devadesát procent tréninku patří nám, naší hře dopředu a dozadu, kde eliminujeme určité věci. Zbylých deset procent pak s ohledem na soupeře, jeho rozehrávku a tak dále," zakončil Pivarník.

 

Aktuality

25.5.2018

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v úterý 29. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

22.5.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Ladislav Krejčí se zúčastní tréninkového kempu reprezentace U20 v Písku (28. až 30. května). Mezi náhradníky je David Gáč. Tonda Růsek je zároveň náhradníkem reprezentace U21 pro soustředění a přípravné zápasy v Rakousku. Adam Obert pak odcestuje se slovenským týmem U16 na dva přípravné zápasy proti Dánsku (27. až 31. května).

17.5.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Filip Kocůrek, Filip Šimeček a David Jambor byli nominováni do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Ukrajinou (22. a 24. května v Praze).

27.4.2018

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude v týdnu od 30. dubna do 4. května z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

26.4.2018

Zbrojováci v repre

Zbrojováci Tomáš Chyla, Martin Papež a Martin Sedlák byli nominováni do reprezentace U18 pro nadcházející Slovakia Cup. V jeho rámci se tým utká s Ukrajinou, Kazachstánem a USA, 11. května turnaj vyvrcholí duelem o umístění. Mezi náhradníky je Ondřej Pachlopník.

6.4.2018

Zemřel pan Jaroslav Sommernitz

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že ve věku nedožitých 64 let včera zemřel pan Jaroslav Sommernitz, dlouholetý trenér mládeže a pedagog na ZŠ Janouškova. Čest jeho památce!

29.3.2018

S Plzní ve 20:15

Utkání 25. kola HET ligy proti Plzni sehrajeme v sobotu 21. dubna ve 20:15 před kamerami ČT Sport.

26.3.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl, David Jambor a Filip Kocůrek byli nominováni do reprezentace U15 pro dvojzápas v Irsku (3. a 5. dubna). Mezi náhradníky je Matěj Ryšavý.

14.3.2018

V reprepauze se Senicou

Fotbalisté Zbrojovky sehrají v reprezentační přestávce přípravný zápas se Senicou. Na hřišti účastníka slovenské nejvyšší soutěže se představí v úterý 20. března v 15 hodin.

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz