Na Srbskou přichází Jan Šisler, naopak do Sokolova míří Glaser

Na Srbskou přichází  Jan Šisler, naopak do Sokolova míří Glaser

Těsně před koncem přestupového období získala Zbrojovka posilu do záložní řady. Je jí Jan Šisler (narozen 24. dubna 1988). Řady Zbrojovky naopak opouští Petr Glaser, do konce sezony bude hostovat v Sokolově.

22.2.2014 | Jan Hrabálek

Jan Šisler přichází na Zbrojovku na hostování do 30. června 2014 na základě trojdohody FC Zbrojovka Brno, FC Hradec Králové a FK Mladá Boleslav. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 38 zápasů a dal šest branek.

Ligovou kariéru načal liberecký odchovanec v nedalekém Jablonci, v ročníku 2006/07 odehrál pětadvacet minut na hřišti Plzně. V roce 2011 přestoupil do Hradce, kde (pod trenérem Kotalem a později Plíškem) dostával více šancí. Zejména v uplynulé sezoně se mu dařilo, chyběl jen ve čtyřech zápasech a šestkrát zamířil mezi tyče. Dvě branky dal mimochodem i Zbrojovce, jednu doma a jednu venku. Stačilo to pokaždé na výhru, ne však na záchranu.

Letos byl Šisler na podzim kapitánem mužstva ve druhé lize, nyní se však jeho kroky spojují se Zbrojovkou.

Glaser do Sokolova

Naopak z Brna odchází rovněž na hostování do 30. 6. 2014 Petr Glaser. Jeho jarním působištěm bude FK Baník Sokolov, celek FNL. Letos Glaser naskočil do devíti ligových utkání, asistencí zařídil Paškův úvodní gól proti Znojmu. V loňské sezoně vstřelil žatecký rodák dvě branky - Českým Budějovicím a Plzni.

V aktuálně sedmém celku druholigové tabulky už v minulosti působil, potká se tam například s Rostislavem Šamánkem či Františkem Dřížďalem.