úterý 6.2.2018

1 BATE Borisov
0 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 9.2.2018

0 Zbrojovka Brno
1 SKA Chabarovsk
příp.

sobota 17.2.2018

1 Bohemians 1905
0 Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

neděle 4.3., 18:00

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 15:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

sobota 17.3.

Liberec
Zbrojovka Brno
21.kolo

sobota 31.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Karviná
22.kolo

sobota 7.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Slavia Praha
23.kolo

sobota 14.4.

Slovácko
Zbrojovka Brno
24.kolo

sobota 21.4., 17:00

Zbrojovka Brno
Viktoria Plzeň
25.kolo

sobota 28.4.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
26.kolo

sobota 5.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Jablonec
27.kolo

Fanoušci nám vytvořili domácí prostředí, chválil po Jihlavě Vraštil

Fanoušci nám vytvořili domácí prostředí, chválil po Jihlavě Vraštil

B r n o - Vlevo, vpravo nebo na stoperu? Třiadvacetiletý obránce Lukáš Vraštil je v pravém slova smyslu defenzivním univerzálem a může naskočit kdekoliv. Naposledy v Jihlavě obsadil post levého beka a nahrávkou přispěl k výhře 2:0.

27.11.2017 | Martin Lísal

 

Celkem odehrál Lukáš v sezoně třináct utkání - chyběl jen na úvod a pak v Mladé Boleslavi, kde si odpykával disciplinární trest. V utkání proti Spartě se zapsal mezi střelce.

První brance předcházela ukázková akce. Můžeš přiblížit, jakým způsobem probíhá v podobné situaci komunikace s Milanem Lutonským?
Když vidím, že Luty dostane balon a je tam prostor, běžím a řvu na něj, ať na mě počká. Tentokrát nám to vyšlo dokonale, Luty to načasoval perfektně.

Michal Škoda si po utkání pochvaloval, že takový centr ještě nedostal. Bylo těžké to takhle trefit, když hraješ přes nohu?
Podobné situace pilujeme na tréninku, takže to bylo tím snadnější. Navíc centry se mi v pátek celkem dařily už během rozcvičky, takže jsem si věřil. Viděl jsem Škoďáka, jak jde spíš na zadní tyč a všechno ostatní je zavřené, vyšlo to perfektně. A jestli je to levá nebo pravá noha, to moc neřeším (úsměv).

Jak zvládáš zápasy na pozici levého beka? Přece jen to není tvůj původní post.
Těžko v téhle chvíli říct, co je a co není můj post v obranné čtyřce. Ale díky tomu, že jsem už dost zápasů na téhle pozici odehrál, se tam cítím dobře. Myslím, že se dokážu celkem rychle přizpůsobit, nemám s tím problém. Zjednodušeně řečeno, můj oblíbený post je ten, na kterém právě hraju, a fotbal mě vždycky baví, ať už hraju kdekoliv. Snažím se přizpůsobit aktuálním potřebám týmu a trenéra.

Jak jsi ty osobně vnímal bilanci Zbrojovky v Jihlavě? Patříš k hráčům, kteří jsou v Brně relativně krátce.
Vzhledem k tomu, že jsem byl před zápasem na pokoji s Dušanem Melichárkem a ten mi o té bilanci říkal, jsem to vnímal. Nicméně před odchodem na zápas jsme se dohodli, že to zkrátka změníme a přepíšeme historii (úsměv). V šatně se to pak několikrát opakovalo, aby tomu zápasu každý věnoval opravdu všechno.

Nakonec to vyšlo, výhra navíc přišla po nesmírně sebevědomém výkonu. Z tribuny to vypadalo, že zkrátka nemůžete prohrát. Cítili jste to na hřišti podobně?
Já ano. Dobře jsme bránili, a když už něco prošlo k bráně, tak nás podržel Dušan. Přijeli jsme do Jihlavy vyhrát, věřili jsme si a podle toho to pak na hřišti vypadalo.

Předpokládám, že v tom hraje roli i osoba trenéra Pivarníka? Jak ti osobně sedí?
Má na tom obrovskou zásluhu. Na tréninku dobře pracujeme, děláme vědomé věci, kterým jako tým věříme. V zápasech se pak opakovaně přesvědčujeme, že jdeme správnou cestou. Když se k tomu přičtou dva vstřelené góly venku během deseti minut, sebevědomí roste a začne to vnímat i okolí a fanoušci. Osobně mi trenér sedí a pro mě je důležité, že nesedím (smích). Je to člověk na svém místě a vnímám to jako obrovskou možnost se zvednout nejen týmově, ale i individuálně.

Když už jsme zmínili fanoušky, co jsi říkal na jejich podporu v Jihlavě?
Hrozně mile nás překvapilo, kolik se jich sjelo a jak fandili. Vytvořili nám v podstatě domácí prostředí. Chtěl bych jim touto cestou za kabinu poděkovat. Snad i oni vnímají, že naše výkony mají stoupající tendenci, a věřím, že jich na Zlín dojde co nejvíc.

V Brně jsi druhým rokem, jak ti město stihlo přirůst k srdci?
Už jsem si zvykl a jsem tu téměř jako doma. Bydlím v pronajatém bytě a jsem tu maximálně spokojený (úsměv).

Co škola, pokračuješ po zisku bakalářského titulu v navazujícím studiu?
Aktuálně ne, maximálně se teď soustředím na fotbal. Na školu bude ještě čas. A co víc, chytrolíny nemá nikdo moc rád (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

5.2.2018

Zemřel Zdeněk Farmačka

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že ve věku 75 let zemřel někdejší hráč Zbrojovky pan Zdeněk Farmačka. Za Zbrojovku odehrál v letech 1964 až 1967 79 prvoligových zápasů a vstřelil 7 branek. Zahrál si i ve Veletržním poháru (předchůdci Poháru UEFA a Evropské ligy). Poslední rozloučení s panem Farmačkou se uskuteční 12. února v 10:30 v Obřadní síni krematoria města Brna (Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz