Příprava: Zbrojovka - Nitra 2:0

sobota 13.1.2018

1 Vyškov
6 Zbrojovka Brno
příp.

středa 17.1.2018

1 Zbrojovka Brno
0 MFK Skalica
TL

sobota 20.1.2018

2 Zbrojovka Brno
0 Nitra
příp.

středa 24.1., 13:30

Frýdek-Místek
Zbrojovka Brno
TL

čtvrtek 25.1.

???
Zbrojovka Brno
TL

úterý 30.1., 16:00

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 3.2.

Zbrojovka Brno
Dunajská Streda
příp.

úterý 6.2.

BATE Borisov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 9.2.

Zbrojovka Brno
SKA Chabarovsk
příp.

sobota 17.2., 18:30

Bohemians 1905
Zbrojovka Brno
17.kolo

sobota 24.2., 15:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Olomouc
18.kolo

sobota 3.3.

Sparta Praha
Zbrojovka Brno
19.kolo

sobota 10.3., 17:00

Zbrojovka Brno
Mladá Boleslav
20.kolo

Trenér Pivarník na startu přípravy

Trenér Pivarník na startu přípravy

B r n o - Dovolená už je minulostí, hráči Zbrojovky dnes zahájili zimní přípravu. Na jejím startu pohovořil s novináři také trenér Roman Pivarník. Řeč byla nejen o skladbě kádru, ale také o formě přípravy a její náročnosti.

3.1.2018 | Martin Lísal

 

Trenére, můžete v úvodu shrnout stav kádru na startu přípravy?
Kádr je stabilizovaný, z toho podzimního skončil jen Tomáš Jablonský, zbytek zůstává. K týmu přibyl Lukáš Kryštůfek, který by měl pomoci vyřešit stoperský post v krátké i delší budoucnosti. Rozjednaného máme dalšího hráče do obrany, což by měla být otázka příštího týdne. Další místa si necháme ještě volná, nabídky jsou a máme portfolio hráčů, které bychom chtěli. Přes svátky to trochu ustrnulo, nedalo se toho udělat tolik, takže to budeme řešit v lednu. K tomu je zpátky Růsek, u kterého chci, aby navnímal styl, který tu je, a dostal se do systému hry. Pak se rozhodneme, jak pokračovat. U mladých hráčů obecně chceme – pokud je ta možnost – aby hostovali ve druhé lize. To je otázka nějakých dvou týdnů. A vrací se také Ashiru jako křídelní hráč.

A další případné přestupy či hostování?
Jednalo by se o dva hráče, hroťáka a krajního hráče. A to je všechno. Věřím, že dokážeme s tímto kádrem zvládnout to, co je potřeba. Závěr podzimu ukázal, že to jde. Chci, aby kádr byl stabilizovaný a možnost dostali ti, co tu jsou. Aby byl prostor na zabudování mladých. Na podzim se tu vytvořila nějaká parta, se kterou jsme byli spokojení, příliš mnoho příchodů harmonii narušuje. U posil často nevíte, jak charakterově zapadnou.

První posilou se tedy stal Lukáš Kryštůfek, jak byste jej charakterizoval?
Je to hráč, kterého znám ještě z Jihlavy, tehdy začínal v áčku. Ligu hrával, potenciál má. Je to rychlostně dobře vybavený stoper s dobrou hlavou a má nejlepší roky před sebou. Věříme, že ten potenciál dokáže ještě rozvinout. U hráčů, které znám, je navíc minimalizované riziko, že se v nich zmýlíme. Tenhle přestup neznamená, že bychom nebyli spokojení s obranou, ale v závěru podzimu jsme měli problémy s alternativami. V utkání se Zlínem jsme v podstatě nemohli reagovat na zranění Gomese. Jako prioritu tedy řešíme posty, kde nám počtově hráči chyběli. Víme, že Kijanskasovi v létě končí smlouva, a chtěli jsme, abychom byli připravení reagovat a zároveň to bylo dlouhodobé řešení. Nikoliv hostování na půl roku, které problém jen oddálí. Přemýšlíme hlavně o tom, co je pro klub prospěšné. Co se hry obrany týče, v sedmi zápasech jsme dostali šest gólů, z toho tři v Plzni. S ohledem na rozpoložení, v jakém jsme byli, to je vynikající. Jak už jsem říkal, řešíme hlavně posty, kde jsme měli méně hráčů.

Jste nadále nakloněn tomu, aby někteří z příchozích hráčů došli v rámci hostování z klubů užší špičky?
Platí to, u hostování ale nemáte situaci ve svých rukách. Kluby kolikrát samy neví, koho chtějí či nechtějí pustit, navíc finanční nároky těch hráčů jsou často vysoké a není jednoduché vše doladit tak, aby to pro klub bylo výhodné a akceptovatelné.

Jak by se dal v kostce shrnout plán přípravy?
Potřebujeme udělat kondiční stránku, u které jsme měli deficity; silovou stránku a pochopitelně také herní stránku. Příprava není výrazně jiná než jinde, není to o tom, že jdete a hráče zničíte. Náročná je hlavně v tom, že je pravidelná a ty záběry se střídají; posilovna, herní trénink a tak dále.

Pro zápasy zvolíte standardní model, tedy odlišné sestavy pro každý poločas?
Do zápasů jdeme v plné zátěži, je to vlastně součást herního tréninku. Minimálně v prvních týdnech tedy sestavu opravdu rozdělíme na poločasy, pokud to půjde. Jen když bude větší marodka, odehraje třeba někdo zápas celý. Primárně to ale nechceme, protože pokud hráč odehraje celý zápas, musí se tomu uzpůsobit tréninkový režim a nemůžete trénovat, jak byste chtěli.

Co se herní stránky týče, máte už třeba v hlavě konkrétní rozestavení, jaké byste chtěli praktikovat?
Rozestavení je hodně variabilní věc. My na podzim hodně spadávali do rozestavení 4-4-2, kdy Michal Škoda hrál druhého útočníka. Dobře vidět to je třeba na InStatu. Hodně se to prolíná a důležité nakonec je hlavně to, jak plníte své úkoly na hřišti. Jiné rozestavení je, když jdete do útoku, při presinku, zkrátka je to variabilní a mění se to od situace, která na hřišti je.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

22.1.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 25. ledna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2.1.2018

Duel s Pardubicemi v TV

Zbrojovka se během zimní přípravy objeví i na televizních obrazovkách! Úvodní utkání zimní Tipsport ligy s Pardubicemi (sobota 6. ledna, 13:00) bude přenášet kanál Nova Sport 2.

30.12.2017

Petr Pavlík otcem!

Zbrojovák Petr Pavlík se dnes stal tatínkem - ve 21:16 přivítal na světě dcerku Sofii. Gratulujeme novopečeným rodičům k opožděnému vánočnímu dárku - a ať jste všichni zdraví!

28.12.2017

Fanshop v lednu 2018

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude z provozních důvodů v první polovině ledna uzavřen. Prvním prodejním dnem v roce 2018 je úterý 16. ledna, dále pak bude otevřeno dle standardní otevírací doby (každé úterý 15:30 až 18:00, čtvrtek 14:00 až 18:00 a v den utkání hodinu před výkopem).

7.12.2017

Škoda hráčem měsíce!

Zbrojovák Michal Škoda získal ocenění Hráč měsíce listopadu. Michalovi se v tomto období povedlo vstřelit tři branky, které znamenaly dvě důležité výhry s Teplicemi a v Jihlavě. Gratulujeme!

1.12.2017

Proti Zlínu s čajem zdarma

Vzhledem k předpokládanému mrazivému počasí jsme ve spolupráci se společností Tripoli nachystali na zítřejší utkání se Zlínem horký čaj zdarma pro všechny návštěvníky.

1.12.2017

Po Zbrojovce na volejbal

Chcete si užít brněnskou sportovní sobotu? Navštivte po utkání se Zlínem i zápas brněnského volejbalového klubu Volejbal Brno s Ostravou! Hraje se od 19 hodin na hale Vodova, majitelé vstupenek či permanentek na Zbrojovku mají vstup zdarma.

24.10.2017

Zbrojováci v repre

Mladí Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U15 na jihoamerický šampionát U15 v argentinském San Juanu (31. října až 20. listopadu). Soupeři národního týmu budou ve skupině A Paraguay, Chile, domácí Argentina, Kolumbie a Uruguay. V případě postupu pak ještě následuje semifinále a finále. Mezi náhradníky týmu je Matěj Ryšavý.

29.9.2017

V pauze s Vítkovicemi

Fotbalisté Zbrojovky absolvují v reprezentační přestávce utkání s druholigovými Vítkovicemi. Hrát se bude v pátek 6. října v 10:30 na Srbské.

28.9.2017

Melichárek stop na jeden zápas

Gólman Dušan Melichárek obdržel za své vyloučení v Karviné od disciplinární komise jednozápasový trest.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz