Na úvod přípravy Zbrojovka zvítězila v Blansku 3:0

B l a n s k o - Zbrojováci mají za sebou úvodní herní test - na hřišti třetiligového nováčka z Blanska zvítězili 3:0. O góly se v úmorném vedru postarali Stratil, Přichystal a Štrombach.

Zbrojovka nasadila do utkání dvě jedenáctky, ve hře se objevil také testovaný Lukáš Stratil, na pravém kraji obrany nastoupil ve druhé půli junior Praks.

Blansko nasadilo do utkání kombinovanou sestavu, v níž se objevili například Šembera či Duda - a také Halouska, kterého Zbrojovka pro tento zápas soupeři "zapůjčila". První velké nebezpečí pro něj znamenal Frelihův volej po rohovém kopu, mezi tyče se ovšem nevešel.

Těsně vedle mířil také Stratil, který nastoupil na levé straně útoku. Chvilku poté zahrozil na druhé straně Gromský, po protiútoku z pravé strany střílel či centroval tak šikovně, že se míč snesl na břevno. A další varování vyslal vzápětí Duda, mířil tentokrát do tyče.

Hektické minuty zakončil Vávrův průnik a následný centr, na ten si vyskočil Stratil a hlavou poslal Zbrojovku do vedení. Před odchodem do kabin zkoušel štěstí ještě Řezníček.

Krátce po změně stran přidal druhou branku Jakub Přichystal, trefil se pod břevno. Navrátilec z opavského hostování měl i další šance, činil se také Štrombach. Kdysi nerozlučná dvojička z brněnských mládežnických týmů se na hřišti sešla po delším čase a svědčilo jim to náramně - deset minut před koncem pláchl Přichystal podél levé lajny a David Štrombach upravil na konečných 3:0.

Trenér Habanec hodnotí první přípravné utkání
25.06.2016 | Martin Lísal

B r n o - Trenér Habanec má za sebou první utkání na lavičce Zbrojovky. V sobotní podvečer jeho...
V prvním přípravném utkání se Zbrojováci představí v Blansku
24.06.2016 | Martin Lísal

V prvním přípravném utkání se Zbrojováci představí v...

B r n o - Na brněnskou Zbrojovku čeká po týdnu tvrdé přípravy první letní zápas. V sobotu se od...