Juniorka si poradila se Znojmem, řádil zejména Brigant

B r n o - Junioři potřebovali po třech prohrách v řadě zabrat a v utkání proti předposlednímu Znojmu se jim to podařilo na jedničku. Svěřenci Richarda Dostálka předvedli jistý výkon a po dvou trefách Briganta a gólech Klána s Malíkem se mohou radovat ze zisků tří bodů.

Domácí byli od prvních minut lepším týmem a soupeře příliš na svou polovinu nepouštěli. První možnost přišla už ve 4. minutě, když poslal povedený centr před bránu Sokol a Štrombachovi chyběly jen centimetry, aby jej ve velké šanci tečoval. Hostující gólman Konvalina nakonec míč vyrazil na roh. Další velká příležitost domácích už ovšem gólem skončila. Ve 21. minutě se i s trochou štěstí dostal do vápna Štrombach, který našel svým přízemním centrem Václava Klána a ten usměrnil míč patičkou za Konvalinova záda.

Zbrojovka byla po vstřelené brance na koni a po necelé půlhodině hry se dostala do obrovského tlaku. Nejprve se ve 29. minutě znovu prosadil Štrombach, jenž se protáhl do šestnáctky a jeho střílený centr vyrazil před sebe Konvalina, Chrien ale vzápětí přestřelil odkrytou bránu. Ještě ve stejné minutě odcentroval Sokol, jenž našel ve vápně volného Klána, hlavička domácího útočníka však pouze orazítkovala břevno. A o minutu později přišla další gólová šance doácího celku. Klán posunul míč do běhu Malíkovi, jenž šel z mírného úhlu sám na Konvalinu, ten však předvedl vynikající zákrok a míč vyrazil. Další velká možnost přišla ve 35. minutě. Chrien získal míč uprostřed pole a vyslal do gólové šance Štrombacha, ten ale v poslední chvíli zvolil něco mezi přihrávkou a střelou a bránu o metr minul. O minutu později znovu zahrozil Štrombach, ten si naběhl na Praksův centr, hlavou ovšem zamířil pouze do středu brány. Brňané se druhé branky přece jen dočkali dvě minuty před přestávkou. Na přetažený centr si na zadní tyči počkal Tomáš Brigant, který si míč zpracoval a s přehledem zakončil na přední tyč. Do kabin se tedy šlo za příznivého stavu 2:0.

Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji, než do té první a hra se po přestávce vyrovnala. V 55. minutě se do šance hnal nový muž na trávníku, hostující Bogner, Floder ovšem na jeho únik včas zareagoval a míč mu vzal přímo z kopačky. Na druhé straně dokázali domácí z první vážnější šance udeřit potřetí. V 56. minutě si na přetažený centr z levého křídla si počkal Tomáš Brigant, ten si míč zpracoval a vzápětí jej poslal přesně k přední tyči. Brigant si tak připsal ji svou druhou branku v zápase.

Brno i nadále kontrolovalo hru a v 68. minutě se dočkalo čtvrtého přesného zásahu. Další vynikající akci předvedl Brigant, který se z levé strany krásně dostal do vápna a svou přihrávkou našel Jana Malíka, jemuž stačilo doklepnout míč za bezmocného Konvalinu.

Zápas se touto brankou definitivně zlomil a hosté již nekladli příliš velký odpor. Naopak Brňané ani přes jednoznačné skóre nepolevili a vypracovali si další šance. V 81. minutě mohli domácí několikrát zakončovat, nakonec ale nejvhodnější moment prováhali a rána Marka Vintra z hranice šestnáctky skončila jen v rukavicích Konvaliny. V 86. minutě se míč po rohovém kopu odrazil na roh vápna, kde byl volný Frelih, jeho technický pokus ovšem skončil těsně nad horním rohem hostující svatyně. A ještě ve stejné minutě dokázala Zbrojovka zahrozit znovu, když si na přihrávku do pokutového území naběhl Praks, jeho tvrdou ránu však dokázal Konvalina vytěsnit mimo tři tyče. Další branka již nepadla, domácí fotbalisty to však mrzet nemuselo. Se Znojmem si poradili jednoznačně, 4:0.

Juniorka hostí Znojmo, přeruší nepříznivou sérii?