Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do vedení, které navzdory oslabení do pauzy navýšili. Domácí sice v průběhu druhé půle vyrovnali, ale Zbrojovka se nevzdala a tři minuty před koncem rozhodl o třech bodech pro "Flintu" Adam Fousek.

Zbrojovka vstoupila do utkání s několika změnami v sestavě - chyběl vykartovaný Čermák, Krška se Šumberou nahradili Fouska a Hladíka a zpět do hry se vrátil bojovník Sedlák. A úvod byl snový - ve třetí minutě zahrával Vaněk rohový kop, který se snesl na hlavu zapomenutého Petera Štepanovského. Lišácký signál, 0:1.

A brzy to mohlo být o dvě branky, neboť v dobré šanci po Eismannově centru hlavičkoval těsně vedle Přichystal. Komplikace ovšem přišla v 16. minutě, kdy Šustr fauloval na hranici vápna pronikajícího Maceje a inkasoval červenou kartu. Do branky tak musel Floder a dohrál Krška. Zbrojovka se i v deseti snažila ohrožovat branku a další gól měl na kopačce Ondřej Vaněk, jeho volný kop ale postrádal o špetku více přesnosti a branku minul.

Na druhé straně dvakrát zahrozil Macej, ale Floder si svoji branku pohlídal. V závěrečných minutách opět útočila “Flinta” a krásnou akci hlavičkujícího Šumbery a přihrávajícího Kuby Přichystala zakončil čerstvý maturant Antonín Růsek, jenž nádhernou střelou poslal Zbrojovku do vedení 0:2.

Druhá půle začala pro hosty smolně, neboť už v 55. minutě kopaly Vítkovice pokutový kop. Ten bohužel pro Brno proměnil Ondřej Chvěja a snížil na rozdíl jediné branky. Vítkovičtí ožili a studenou sprchu všem příznivcům Zbrojovky připravil v 67. minutě domácí Celba, jenž v nepříliš pohledné pasáži hry našel svým centrem z pravé strany hlavu Dominika Martišiaka a ten tečoval míč mimo dosah Flodera a dokonale tak zakončil protiútok svého celku.

Zbrojovka se však nevzdávala, přečkala kritické momenty v podobě několika nedotažených akcí či Chvějovy nepřesné rány a zejména v závěrečné desetiminutovce zatlačila svého soupeře. Zaujal Fousek, který prokličkoval přes tři protihráče a vybojoval roh. Následně tentýž hráč po faulu na Pachlopníka zahrával v 85. minutě nepříjemný přímý kop a nechybělo mnoho, aby se radoval z gólu. Jeho ránu ale nakonec brankář Květoň vyrazil. O minutu později si nicméně dobře pokryl míč Růsek a nechal se faulovat jedním z domácích. Nařízený pokutový kop si vzal na starost právě Adam Fousek a přesnou ranou do pravé šibenice posunul tři body na stranu Zbrojovky.

Brňané si tak třetí venkovní výhrou v řadě upevnili druhou příčku, na vedoucí Pardubice ztrácejí šest bodů.

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil
05.06.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy,...
Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích
04.06.2020 | Martin Lísal

O s t r a v a - V nahuštěném programu je každý zápas o to náročnější. Pocítily to ostatní týmy a...