Béčko opět vítězně, zdolalo Starou Říši

B r n o - Béčko Zbrojovky se po dvou venkovních duelech vrátilo na domácí pažit. A byl to vítězný návrat - Brňané porazili Starou Říši 5:1 a udrželi si první pozici s dvoubodovým náskokem.

Mladé Zbrojováky posílili tři hráči z prvního mužstva - Nicolas Martinek, Ondřej Pachlopník a Pavel Gaszczyk. Poslední jmenovaný se v 18. minutě podílel na úvodní brance - obdržel míč od kapitána Šmida a poslal jej do vápna, kde se k němu po teči jednoho z obránců dostal Peter Juritka a dokázal jej propasírovat přes padajícího gólmana do sítě.

Další zásah přišel ještě v první půli, po několika nevyužitých šancích zahrávala Zbrojovka roh nakrátko. Ke střele se poté dostal Šlapanský, míč se po odrazu dostal k Peteru Juritkovi a ten se dnes prosadil podruhé, celkově letos popáté.

Hosté se vrátili do zápasu v 68. minutě, kdy centr z levé strany umístil do sítě střídající Tomáš Trojan. To už na hřišti nebyl kapitán Staré Říše a někdejší zadák Zbrojovky Lukáš Kryštůfek, který musel pro zranění střídat.

Hrozící komplikace poměrně záhy zažehnal taktéž střídající hráč. Pohledná kombinační akce přinesla průnik Kolečkáře, který se prodral do vápna a jeho přízemní centr poslal ve skluzu do sítě František Kluska. Tentýž hráč za dalších osm minut vybojoval míč a dostal se do brejku, který proměnil. Taktéž pro Klusku to byl pátý letošní zásah a Zbrojovka měla výhru na dosah.

Navíc to nebylo vše, poslední zásah přišel v samém závěru. Strnad si vyměnil míč se Štepanovským, přihrál do vápna a Martin Černý si elegantně poradil s obráncem a upravil skóre na konečných 5:1. Zbrojovka zvítězila tímto poměrem podruhé za sebou a díky třem bodům udržela první pozici s dvoubodovým náskokem na Lanžhot.

"Kluci na tréninku výborně pracují a daří se jim to zúročit v zápasech. Navíc mají motivaci dostat se do prvního mužstva, což se teď některým podařilo. I proto makají na sto procent. Zápas byl náročný v tom, že jsme hráli do zavřené obrany, kdy deset hráčů bránilo tři metry před šestnáctkou. O půlce jsme si k tomu něco řekli, ve druhé půli nás pak ještě víc nabudil inkasovaný gól, po kterém kluci zapnuli na ještě vyšší obrátky. Nějaké uspokojení ze současných výsledků ale nehrozí. Kdo mě zná, tak ví, že úplně spokojený nejsem nikdy. Soutěž je ještě dlouhá, náskok není malý a čeká nás teď těžký zápas ve Velké Bíteši," řekl po utkání trenér Lukáš Kříž.

PREVIEW: Béčko doma hostí Starou Říši
30.09.2023 | Martin Lísal

B r n o - Brněnský B tým se po dvou venkovních výhrách vrací na domácí hřiště. V neděli 1. října...